Polpak

piątek, 9 maja 2014

Kolumny Pylon Pearl 25 - zapowiedź testu

Zgodnie z planem opublikowanym 1 maja, otrzymałem do testów od polskiego producenta Pylon Audio z Jarocina, najnowsze firmowe kolumny podłogowe Pylon Pearl 25. Są one rozwinięciem przebojowego modelu Pearl 20, który swojego czasu "namieszał" w świecie audio-stereo, bowiem zademonstrował, że relatywnie tania pozycja może nie tylko nieźle wyglądać, ale przede wszystkim zadziwiająco dobrze grać.

Ponieważ producent kolumn zaleca wygrzewać Pearl 25 co najmniej przez 90 godzin, a otrzymałem je nieomal wprost z linii montażowej, więc na razie postawiłem Pylony w towarzystwie wzmacniacza lampowego Ming Da MC34-ASE, który dostarcza im łagodny sygnał z tunera analogowego, aby optymalnie rozruszać membrany głośników. Myślę, że zabiorę się za właściwe odsłuchy gdzieś w połowie przyszłego tygodnia.

Poniżej kilka zdjęć - jak widać, Pylon Pearl 25 prezentują się wielce korzystnie, przy uwzględnieniu ich niewygórowanej ceny (jak na standardy hi-fi audio).


3 komentarze:

 1. Czy można liczyć w recenzji na porównanie tych kolumn to Topazów 20?

  OdpowiedzUsuń
 2. Można, ale tylko na porównanie "z głowy", bo nie mam już Topaz 20 - wróciły już dawno do producenta. Mam na stanie jedynie Topaz 15 i z nimi mogę bezpośrednio zestawić Pearl 25.

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Porównanie z Topaz 15 może być tym ciekawsze, że te kolumny są bardziej zbliżone cenowo do Pearl 25 :) A oba te zestawy mogą być entry-level dla początkujących audifili. Zatem czekam z niecierpliwością na recenzję i liczę na porównanie topazów z perłami.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację