Polpak

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Kolumny podstawkowe Contrast Lens - zapowiedź testu

Kilka dni temu zatelefonował do mnie dystrybutor This.pl Audio, który w Polsce reprezentuje marki Rega i Guru Audio. Od razu pomyślałem, że najpewniej będę testować nowy model gramofonu Rega lub nowy DAC tejże firmy. A tymczasem - nie! Dystrybutor zaproponował użyczenie nowych na polskim rynku kolumn firmy Contrast Audio. To producent zza naszej wschodniej granicy, czyli z Ukrainy, a dokładniej - z Kijowa. Nie jest zbyt znany w Polsce, choć przecież wiele ukraińskich marek jest u nas bardzo popularnych, by wymienić tylko PhaSt, Abraxas Audio, czy N-Audio.

Contrast Audio od ponad 10 lat wytwarza systemy akustyczne. Wszystkie głośniki budowane są na zasadzie minimalnego systemu filtracji (filtr pierwszego rzędu), co daje wysoką czułość i dokładność brzmienia. W produkcji wykorzystywane są wyłącznie przetworniki z naturalnych materiałów (papierowe stożki i membrany głośnikowe, papierowe cewki magnetyczne, drewniane korektory fazy, itp). Cały proces montażu jest wykonywany ręcznie, a także dokładnie monitorowany i badany, co przynosi osiąganie wysokiej wydajności i jakości firmowych produktów. W wykończeniu skrzynek wykorzystuje się technologię wysokiej jakości lakieru fortepianowego, który daje doskonały wygląd głośników. Przynosi to możliwość korzystania nie tylko z rasowego dźwięku, ale również nadaje wspaniały wygląd, który zadowoli najbardziej wymagających melomanów. Firmowe credo to unikalne podejście do klientów oraz ożywianie dawnych, zapomnianych tradycji w dźwięku. Stąd wszystkie kolumny mają bardzo wysoką skuteczność (powyżej 90 dB), które można przyłączać do tradycyjnych wzmacniaczy lampowych SET, czy takich o bardzo małych mocach.

Kolumny Contrast Lens (mają skuteczność aż 95 dB!) przyłączyłem już do wzmacniacza lampowego Cayin MT-35 S, ale będę je testować także z tranzystorowymi Hegel H160 oraz Audio-gd Precision 1, a następnie z końcówką mocy pracującą w klasie A/B Burson Timekeeper. Zapraszam do lektury opisu Contrast Lens za kilkanaście dni.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację