Polpak

piątek, 3 lipca 2015

Kolumny podłogowe Wigg Art Enzo - zapowiedź testu

Dziś rano złożył mi wizytę w Gdyni właściciel firmy Wigg Art z Bydgoszczy. Przywiózł ze sobą kolumny głośnikowe Wigg Art Enzo. Owszem, kolumny te na zdjęciach prezentowały się bardzo efektownie, ale dopiero na żywo mogłem ocenić jak naprawdę są piękne. Stolarka kolumn Enzo to najwyższy poziom wykonawstwa. Można nawet rzec, iż jest to stolarka artystyczna. Kapitalnie również wygląda okleina typu czeczotka kalifornijska. Fornir czeczoty można znaleźć na wielu meblach, w tym tych z początku XX wieku w stylu Art Deco, szczególnie czeczotę orzechową. 

Enzo to klasyczna kolumna 2,5-drożna. Zastosowane głośniki to dwa 18 centymetrowe norweskiej firmy Seas. Jeden głośnik działa jako niskotonowy, a drugi jako nisko-średniotonowy. Za górę odpowiada 26 milimetrowa kopułka także firmy Seas.

Dane techniczne:
Impedancja - 4 Ohm
Moc - 160 W
Efektywność -  90 db / 2,8 V
Pasmo przenoszenia – 43 - 24 000 Hz
Masa jednej sztuki - 30 kg
Wymiary – 21 x 35 x 110 cm (szer. x  gł. x wys.)

Na razie przyłączyłem Wigg Art Enzo do tranzystorowego wzmacniacza Hegel H160, lecz jako, że kolumny mają wysoką skuteczność 90 dB planuję je przyłączyć podczas testów do wzmacniacza lampowego Egg-Shell Classic 9WLT o mocy 2 x 9 Wat. Myślę, że będzie to optymalne połączenie. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację