Polpak

niedziela, 12 lipca 2015

Kolumny Bodnar Audio Hornton II i wzmacniacz lampowy Egg-Shell Classic 9WLT - zapowiedź testu

Śpieszę zawiadomić Czytelnika o nowym przygotowanym teście. Jak podawałem w lipcowych zapowiedziach, oczekiwałem na przesyłkę bardzo interesującego zestawu w całości wyprodukowanego w Polsce. To kolumny Bodnar Audio Hornton II oparte na głośnikach szerokopasmowych oraz wzmacniacz lampowy Egg-Shell Classic 9WLT. Pierwszą paczkę z kolumnami otrzymałem z salonu audio Audio-ON, a drugą ze wzmacniaczem - bezpośrednio od producenta Encore Seven, choć Audio-ON też ma tę pozycję w ofercie.

Bodnar Audio Hornton to zmodernizowana wersja poprzedniej. Kolumny zostały obniżone, a jednocześnie lekko poszerzone dla zachowania odpowiedniej kubatury. Przetworniki zamontowane są niżej niż poprzednio. To głośniki szerokopasmowe o średnicy 145 mm produkowane na Węgrzech w firmie Sonido. Membrany wykonane są z papieru, a kopułki z litego drewna. Hornton posiadają wysoką skuteczność 92 dB, dlatego są rekomendowane przede wszystkim do wzmacniaczy lampowych o mocy od 4 Wat do 20 Wat. W związku z tym, drugim elementem zestawu jest właśnie wzmacniacz lampowy Egg-Shell Classic 9WLT o mocy 2 x 9 Wat. Bazuje na wyższym modelu z serii Prestige – 9WST. Jest konstrukcją typu SE w układzie triodowym. Posiada klasyczny design z zachowaniem cech charakterystycznych dla linii Prestige: poziome koło głośności i układ V lamp mocy.

Wzmacniacz Egg-Shell Classic 9WLT kosztuje w Polsce 6 800 PLN, zaś kolumny Bodnar Audio Hornton II - 4 990 PLN, czyli razem niecałe 12 000 PLN. Niemniej jednak po pierwszych odsłuchach mogę autorytatywnie stwierdzić, że powyższy komplet wzbija się na poziom realnego high-endu. Mam wrażenie obcowania z czymś wyjątkowym. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację