Polpak

środa, 8 lipca 2015

Minisystem hi-fi Cayin MM-3 - zapowiedź testu

Ostatnio publikuję więcej zapowiedzi testów, niż ich samych, lecz mam nadzieję wkrótce to zmienić. Ale póki co, jutro lub najdalej pojutrze, spodziewam się dostawy wcześniej już anonsowanych kolumn Bodnar Audio Hornton 2 oraz wzmacniacza lampowego Egg-Shell Classic 9WTL. Potem jeszcze czekam na jeden wzmacniacz lampowy oraz kolejne dwie pary kolumn i od tej pory będę już umieszczać wyłącznie sprzętowe opisy i testy. Ale szczerze mówiąc, to do końca nie wiem jak to naprawdę będzie, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna - wciąż pojawiają się nowe propozycje testów i recenzji. Czasem dość niespodziewane, ale najczęściej bardzo interesujące (w moim przekonaniu) dla Czytelnika. Stąd lekki rozstrzał pomiędzy comiesięcznymi zapowiedziami, a późniejszymi publikacjami. Trzeba reagować na zapotrzebowanie chwili, zaś Stereo i Kolorowo stara się dostarczać testy i informacje o sprzętach premierowych i tych naprawdę wartych uwagi, cechujących się wybitną relacją ceny do jakości wykonania i brzmienia. Ale dosyć o tym, pora na kolejną zapowiedź.

Kilka dni temu zwrócił się do mnie przedstawiciel firmy Audiomagic z Warszawy z pytaniem, czy nie zechciałbym przetestować urządzenia marki Cayin. Nieco się zdziwiłem, bowiem przecież doskonale wiem, że ogólnopolskim dystrybutorem firmy Cayin jest dobrze znane Studio 16 Hertz z Tych. Okazało się, że Audiomagic będzie sprzedawać w Polsce urządzenia wyłącznie przenośne i minisystemy marki Cayin, a Studio 16 Hertz - urządzenia stricte hi-fi, w tym oczywiście wzmacniacze lampowe (które nota bene uważam za rewelacyjne w ich rzetelnym wykonaniu i wybornym brzmieniu na tle swoich rozsądnych cen).

W związku z powyższym, anonsuję dziś premierowy w Polsce minisystem Cayin MM-3. Składa się on ze wzmacniacza zintegrowanego (wraz z wbudowanym tunerem analogowym i wzmacniaczem słuchawkowym), odtwarzacza płyt kompaktowych i oczywiście dwóch kolumn głośnikowych. Dodatkowo system wyposażony jest w odbiornik łączności bezprzewodowej Bluetooth, czytnik kart SD oraz gniazdo USB do komunikacji z rozmaitymi urządzeniami przenośnymi. Naturalnie jak to Cayin, wzmacniacz zintegrowany wyposażony jest w lampę elektronową w układzie przedwzmacniacza.

Jak widać na zdjęciach, system Cayin jest charakterystyczny dla firmowego wzornictwa i wykonania, czyli jest wyjątkowo estetyczny i bardzo rzetelnie wykonany. Obudowy jednostek centralnych to lite aluminium. Zaś głośniki są solidnie zbudowane, a do tego prezentują się niczym galanteria jubilerska. A jak ta miniwieża gra? Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.

Zdjęcie ze strony Cayin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację