Polpak

środa, 30 marca 2016

Słuchawki Pioneer SE-MHR5 - zapowiedź testu

Zdjęcie ze strony Pioneer


Kilka dni temu, przy okazji anonsu testu referencyjnych słuchawek Pioneer SE-Master1 (czytaj TUTAJ), jakoś tak mimochodem zapowiedziałem też słuchawki Pioneer SE-MHR5, które są od nich 10 razy tańsze (11 000 PLN vs. 1 100 PLN). Jednak, jak sądzę, należy im się zupełnie osobna zapowiedź tak, aby nie zostały nieopatrznie przyciemnione w jaskrawym świetle topowych konstrukcji Pioneer. Tym bardziej, że po ich bliższych oględzinach i odsłuchach uznałem, iż SE-MHR5 są wyjątkowo interesującymi słuchawkami zasługującymi na zdecydowanie szerszą monografię. A przecież właśnie trwa ich oficjalna premiera polska i europejska.

Co ciekawe, słuchawki są wyposażone w dwa przewody, w tym jeden zbalansowany z czteroczęściowym wtykiem 2,5 mm (typu mikro-jack). Zaś niedawno testowałem japoński adapter słuchawkowy Olasonic Nano NA-BH1 (czytaj test TUTAJ) i wówczas ubolewałem, że akurat nie mam na stanie słuchawek z przewodem zbalansowanym zakończonym wtykiem mikro 2,5 mm. A tu proszę, Japończycy z Pioneer podążają za zapotrzebowaniem audiofilów!

Jak można przeczytać TUTAJ na stronie Pioneer Polska:
„Słuchawki SE-MHR5 łączą stylowe wykończenie z wysoką jakością brzmienia i komfortem przechowywania. Składany mechanizm oraz torba transportowa sprawiają, że możesz je zabrać w każdą podróż, a zamknięta konstrukcja zapewnia doskonałą izolację dźwięku.
Słuchawki wyposażone są w 40-milimetrowe przetworniki, zapewniające szerokie pasmo przenoszenia w zakresie od 7 kH do 50 kHz. Dzięki temu osiągnięto głębokie i dynamiczne brzmienie basów oraz krystalicznie czystą reprodukcję wyższych tonów. Audiofilski charakter słuchawek podkreśla także zbalansowany przewód, który znajdziemy w zestawie oprócz tradycyjnego przewodu.

Pałąk oraz nauszniki słuchawek SE-MHR5 zostały wyposażone w subtelne poduszki pokryte sztuczną skórą. Ten miękki materiał sprawia, że noszenie słuchawek jest komfortowe - nawet przy dłuższej podróży".

Specyfikacja
Typ: Nauszne słuchawki zamknięte
Pasmo przenoszenia: 7 – 50 000 Hz
Impedancja: 45 Ω
Maks. moc wejściowa: 1000 mW
Skuteczność: 102 dB
Wymiary przetwornika: 40 mm
Wtyk: Φ 3.5 mm 4P stereo mini-wtyk (pozłacany)
Przewód: 1.2 m (OFC Litz)
Składana konstrukcja
Masa bez przewodu: 240 g
Akcesoria w zestawie:
Zbalansowany przewód 1.2 m φ 2.5 4P
Torba transportowa

Zapraszam do lektury testu w pierwszych dniach kwietnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację