Polpak

poniedziałek, 7 marca 2016

Przewody audio AirTech - zapowiedź testu

Współcześnie niezmiernie rzadko zdarza się, aby jakakolwiek firma produkująca lub sprzedająca cokolwiek nie posiadała swojej indywidualnej internetowej witryny. Nie znam żadnego takiego przypadku w świecie audio hi-fi. Żadnego, za wyjątkiem jednego - to włoska firma AirTech specjalizująca się w wytwarzaniu przewodów audio. Niewiele o niej wiadomo. W Internecie można znaleźć jedynie informacje, że wchodzi w skład większego przedsiębiorstwa AF Group Srl. i tyle. Jej witryna jest nieaktywna (istnieje tylko mało ożywione forum audio AirTech TUTAJ). Z kolei AF Group Srl. to włoskie przedsiębiorstwo grupujące takie marki jak: wspomnianą AirTech, dobrze znaną Audio Analogue i jej budżetową gałąź Vela Audio, jak i również Graaf koncentrującą się na urządzeniach lampowych. To, co łączy wszystkie te marki, to fakt, iż wykorzystywane są w nich przewody i układy zasilania wytwarzane właśnie przez AirTech. A teraz wracając do początku tej przygody.

Dwa tygodnie temu od polskiego dystrybutora marki Audio Analogue - firmy Sound Source z Warszawy, otrzymałem najnowszy wzmacniacz zintegrowany Audio Analogue Puccini Anniversary. To obecnie referencyjny wzmacniacz tej włoskiej firmy. Niestety, jak okazało się, dystrybutor zapomniał włożyć do pudła sieciówkę rutynowo (fabrycznie) dołączaną do Puccini Anniversary. Zaś ten przewód sieciowy wytwarzany jest przez AirTech... Umówiliśmy się więc na osobną jego przesyłkę. Jednak podczas rozmowy telefonicznej okazało się, że Sound Source jest w posiadaniu całej aktualnej oferty AirTech. W związku z tym poprosiłem o możliwość zapoznania się z produktami tej tajemniczej włoskiej firmy. W rezultacie, w zeszłym tygodniu, przyjechał do mnie wielki karton z kablami AirTech.

Do testów otrzymałem:
- przewody głośnikowe AirTech Evo 2 x 3 m.
- kabel zasilający AirTech Evo 1,5 m.
- kabel cyfrowy AirTech Omega 1,2 m.
- interkonekty RCA AirTech Evo 1 m., a także 
- kabel zasilający AirTech Alfa 1,5 m., czyli ten dołączany do wzmacniacza Audio Analogue Puccini Anniversary.

Jak widać na zdjęciach, przewody AirTech prezentują się więcej niż interesująco. Przykładny montaż, bardzo zaawansowane materiały. Zapraszam do lektury opisów za kilkanaście dni.
Przewody głośnikowe AirTech Evo 2 x 3 m.

Interkonekty RCA AirTech Evo 1 m

Kabel zasilający AirTech Evo 1,5 m.

Kabel zasilający AirTech Alfa 1,5 m.

Kabel cyfrowy AirTech Omega 1,2 m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację