Polpak

czwartek, 31 marca 2016

Słuchawki Final Sonorous II - zapowiedź testu

Dzisiaj odebrałem paczkę ze słuchawkami Final Sonorous II. To podstawowy model linii Sonorus japońskiej marki Final Audio, do niedawna znanej pod nazwą Final Audio Design. W zeszłym roku doszło w firmie S'NEXT (właściciel brandu Final Audio) do zmian własnościowych, przywrócono wcześniejszą nazwę Final Audio. A zamiast modeli Pandora Hope IV i Pandora Hope VI pojawiły się Sonorous IV i Sonorous VI. W ubiegłym roku zaprezentowano dwa referencyjne - Sonorous VIII i Sonorous X, zaś w zeszłym miesiącu zadebiutowały podstawowe Sonorous II i Sonorous III.

W Sonorous II zastosowano tak samo skonstruowane 50 mm przetworniki jak w flagowych Sonorous X. Producent określa brzmienie modelu II jako bogate w szczegóły, z wyraźną górą. Model flagowy Sonorous X wyposażony jest w przetwornik połączony z przednią płytą czego efektem jest wyciszenie rezonansów oraz klarowne brzmienie. Tą samą budową odznaczają się również słuchawki Sonorous II a tytanowa membrana  wyzwala zharmonizowane dźwięki o wysokiej rozdzielczości.

Zapraszam do lektury testu gdzieś w połowie kwietnia.
Po lewej - Final Sonorous II; po prawej - Final Audio Design Pandora Hope VI, obecnie zwane prościej jako Final Sonorous VI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację