Polpak

niedziela, 2 lipca 2017

Słuchawki Meze 99 Neo - zapowiedź testu

Meze 99 Neo - zdjęcie ze strony Meze AudioW zeszłym roku TUTAJ opisywałem nowe słuchawki z Rumunii, czyli Meze 99 Classics. Nie ukrywam, że zarówno ich przemyślana i wyrafinowana budowa (m.in. całkowicie drewniane muszle), piękny design, jak i wyśmienite oraz dojrzałe brzmienie w pełni mnie przekonały. Meze 99 Classics okazały się być wybitnymi słuchawkami (w swojej cenie) pod każdym względem. Dlatego, kiedy kilka dni temu przedstawiciel firmy Meze Audio, pan Lorand Czibere, napisał do mnie list z zapytaniem, czy nie byłbym zainteresowany testami nowych słuchawek, niezwłocznie odpisałem: "Proszę natychmiast wysyłać te słuchawki!". Za trzy dni paczka nadana z rumuńskiego miasta Baia Mare była już u mnie w Gdyni.

Te słuchawki to oczywiście tytułowe Meze 99 Neo (zobacz TUTAJ). Jak można przeczytać na stronie dystrybutora: "Projekt modelu 99 Neo opiera się o bardzo doceniony przez wszystkich wcześniejszy model 99 Classic, ale myślą przewodnią było zrobić słuchawki tańsze nie tracąc walorów Classiców. Słuchawki łączą w sobie wysokiej jakości plastik ABS, pozłacany cynk i czarną skórę ekologiczną. Wszystko to zostało osadzone na stalowo-manganiowym stelażu anodyzowanym na czarny kolor. Te elementy razem tworzą niesamowitą całość i zwracają na siebie uwagę. Duże nauszniki z miękką gąbką pokrytą delikatnym materiałem i szeroki pałąk również nim powleczony zapewnia komfort nawet w czasie długich odsłuchów. Słuchawki są też w pełni serwisowalne, skręcane za pomocą śrub i nakrętek. Zero kleju. Wypinany kabel pozwala na jego bezproblemową wymianę".

Dane techniczne
Typ: dynamiczny, zamknięte
Przetwornik: 40 mm, neodymowy
Czułość: 103 dB przy 1 kHz, 1 mW
Zakres częstotliwości: 15 Hz - 25 000 Hz
Maksymalna moc wejściowa: 50 mW
Nominalna moc wejściowa: 30 mW
Impedancja: 26 Ohm
Pady: PU
Kabel: OFC w oplocie nylonowym, odłączany 1,2 m z mikrofonem i 3 m bez mikrofonu.
Wtyk: pozłacana wtyczka z przejściówką na dużego jacka i adapterem lotniczym
Masa: (bez kabla): 260 g.

Póki co, wpiąłem Meze 99 Neo do przenośnego odtwarzacza cyfrowego Questyle QP2R i rozpocząłem odsłuchy. Pierwsze wrażenia są fantastyczne. Bogaty, eufoniczny dźwięk z bardzo solidną poduszką basową, co w cenie słuchawek wycenionych w Polsce na 999 PLN jest ewenementem. Potem Meze 99 Neo przyłączę do DACa i wzmacniacza słuchawkowego iFi micro iDSD Black Label, jak i do zwykłych smartfonów Apple. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.

Z Baia Mare do Gdyni podróż w trzy dni2 komentarze:

  1. ABS to nie plastik, to metal.Ktoś taki powinien to wiedzieć...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A to ciekawe. https://en.wikipedia.org/wiki/Acrylonitrile_butadiene_styrene

      Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację