Polpak

niedziela, 9 lipca 2017

Wzmacniacz lampowy Audion Sterling Stereo 20th Anniversary - zapowiedź testu

W ubiegły wtorek krakowski Mediam przesłał do mnie wzmacniacz lampowy Audion Sterling Stereo 20th Anniversary "Hard Wired" na lampach EL34 (zobacz TUTAJ). A przypomnę, że niedawno recenzowałem inny wzmacniacz Audion, mianowicie Audion Silver Night 20th Anniversary 300B (czytaj test TUTAJ) na kultowych lampach 300B. Wersja na lampach EL34 ma nieco więcej mocy, bo 2 x 12 Wat w porównaniu do 300B, gdzie to było 2 x 7 Wat. Choć oczywiście „lampowa moc" nijak przekłada się na tranzystorową – wystarczy nadmienić, że Audion Sterling pobiera z sieci aż 140 Wat. Audion Sterling Stereo 20th Anniversary "Hard Wired" to wyższa wersja serii Sterling - montaż wewnętrzny w całości oparty jest o metodę "point to point", nie używane są żadne płytki drukowane, etc. 

Jako że producent zaleca podłączać do wzmacniacza kolumny o efektywności co najmniej 89 dB, mam zamiar w czasie testów używać dwie pary głośników: Living Voice Auditorium R3 o skuteczności 94 dB oraz Inaudio FB 200C - 98 dB. Okablowanie to przewody XLO serii PRO. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.

* * *

Tradycyjnie kilka słów od producenta: „Zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny Audion Sterling 20th Anniversary posiada wszystkie połączenia zrobione na sztywno, punkt po punkcie. Przy jego produkcji użyto lepszych podzespołów oraz większego, ręcznie wykonanego transformatora wyjściowego Audion (EI96). Ten pentodowy wzmacniacz stereofoniczny EL34 ma niewielkie sprzężenie zwrotne. Cała obudowa i osłona transformatora jest wykonana z czarnego aluminium malowanego proszkowo. Górna płyta oraz firmowa tabliczka są ze stali nierdzewnej wypolerowanej na wysoki połysk. Połączenie to pozwala uzyskać płynne przejścia, dobry odbiór sygnału oraz świetne krzywe reakcji. Różnica między modelami MK1 na płytce drukowanej, a modelami Anniversary jest wyraźnie słyszalna. Jest to spowodowane użyciem większych transformatorów oraz lepszych podzespołów.

Model Sterling jest przeznaczony do użytku z głośnikami o efektywności 89 dB lub większej. Tworzy idealne połączenie z naszymi kablami z serii Proton. Wzmacniacz posiada moc 12 Watów przy 8 omach. Można go także dostosować do współpracy z głośnikami 4-omowymi. Model zintegrowany posiada 5 wejść liniowych i bezpośrednie wyjście magnetofonowe, z możliwością przełączania z poziomu przedniego panelu. Dla tego modelu dostępne są różne opcje, szczegóły znajdziesz na końcu.

Ponieważ urządzenie posiada regulację głośności na przednim panelu oraz 5 wejść stereo z tyłu, oznacza to, że nie trzeba podłączać przedwzmacniacza, chyba że potrzebny jest stopień gramofonowy. Wzmacniacz posiada automatyczny dobór prądu podkładu lamp. Współpracuje z dowolnymi lampami EL34 (urządzenie wyposażono w lampy Electro Harmonix).

Zintegrowany wzmacniacz Sterling jest wykonany z części pochodzących z Europy i Stanów Zjednoczonych. Staramy się unikać chińskich podzespołów. Nasze transformatory wyjściowe są nawijane przez nas, zgodnie z wyznaczonymi przez nas standardami, a wiele podzespołów jest wykonywanych przez nas lub specjalnie na nasze zamówienie. Użyte lampy to Electro Harmonix EL34 i rosyjskie lampy NOS 6H1N jako lampy końcowe i wejściowe”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację