Polpak

poniedziałek, 3 lipca 2017

Wzmacniacz lampowy Synthesis A100 Titan - zapowiedź testu


W ubiegły piątek odebrałem od warszawskiego dystrybutora EIC wielgachną paczkę o masie znacznie przekraczającej 40 kg! Wewnątrz znajdował się potężny wzmacniacz lampowy Synthesis A100 Titan (zobacz TUTAJ). W całości został wyprodukowany we Włoszech. Oparty jest o lampy elektronowe KT66 - osiem sztuk! Dostarcza astronomiczną (jak na lampę) moc 2 x 100 Wat w ultra-linearnej (UL) konfiguracji push/pull. Wyposażony jest także w wewnętrzny DAC 24 bit/192 kHz na kościach Wolfsona - Dual Mono 2 x Wolfson WM8740. Warto dodać, iż A100 Titan to najwyższy reprezentant serii Action (zobacz TUTAJ).

Jak podaje producent, wszystkie lampy, z wyjątkiem KT66, posiadają stabilizowane obiegi prądu stałego podgrzewacza, redukujące buczące szumy do nieomal niesłyszalnego minimum. W transformatorze wyjścia zastosowano żelazo i silikon wysokiej klasy, zapewniające doskonałą reprodukcję i rozpiętość częstotliwości. Dzięki nowo-zaprojektowanemu specjalnie dla A100 Titan transformatorowi wyjścia możliwa jest reprodukcja wysoce delikatnego i precyzyjnego dźwięku, wiernego oryginalnemu nagraniu. Zasilacz i transformatory wyjścia utrzymywane są przez wyjątkowo sztywną strukturę „H”, która zapewnia urządzeniu ochronę przed niepożądanymi wibracjami, co jeszcze bardziej przyczynia się do zredukowania niechcianych szumów w lampach. Wszystkie lampy zostały wyselekcjonowane po dokonaniu dwustopniowego rozgrzewania. Kontrolowana całkowicie maszyna steruje procesem i, po jego zakończeniu, wybiera doskonałe lampy, które zapewniają doskonałą równowagę.

Nie muszę dodawać, że wzmacniacz A100 Titan reprezentuje włoską szkołę designu. Projekt i wykonanie są zachwycające. Wszelkie szczegóły i detale są wykończone z delikatesową drobiazgowością - dopasowane i wymodelowane aż do przesady. Zapraszam do lektury recenzji za kilkanaście dni.


2 komentarze:

  1. Witam
    Gdy by miał pan do wydania 5000zł na wzmacniacz i głośniki dla kogoś kto lubi jazz i nie tylko z gramofonu, to jaki polecił by pan sprzęt?Pozdrawiam Marcin
    Ps. Fantastyczny blog, gratuluje i dziekuję za pana pracę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jest to temat powyższej recenzji, ale napiszę parę słów. Za 5 000 PLN można poskładać zestaw ze wzmacniaczy np. Dayens Ampino, Rega Brio, czy nawet Yaquin MC-13S. Głośniki przede wszystkim Studio16Hertz Canto (używane) albo coś z oferty Pylon Audio. Pozdrowienia. Po więcej informacji proszę pisać: ludwik.hegel@gmail.com

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację