RMS

MIP

Polpak

sobota, 1 lipca 2017

Plan recenzji - lipiec 2017 r.


Open'er Festival Gdynia 2017 (zobacz TUTAJ)

No i przyszło wreszcie lato. Słońce praży, rozpoczęły się polskie urlopy, miasta wyludniają się, a plaże zapchane - wakacje w pełni. Latem czasu na audio hi-fi ogólnie mniej, ale nie w Stereo i Kolorowo! Na lipiec zapowiada się mnóstwo testów, w tym i zupełnie nowych urządzeń (premierowych).

1. Jako pierwsze opiszę zaskakujące polskie kolumny z Łodzi, czyli Inaudio FB 200C (zobacz zapowiedź TUTAJ). To kolumny oparte o głośniki szerokopasmowe Audio Nirvana, mają zabójczo wysoką skuteczność 98 dB, tak więc są kochane przez wzmacniacze lampowe. Zaś ja test na nich przeprowadzałem na lampach elektronowych 300B.
2. Zaraz potem chcę przybliżyć Czytelnikowi ultra-premierowy przenośny odtwarzacz cyfrowy Questyle QP2R (czytaj zapowiedź TUTAJ). To zbalansowana wersja, oparta o dwa wewnętrzne wzmacniacze. Premiera miała miejsce na wystawie High-End w Monachium.
3. W kolejce czeka odtwarzacz sieciowy Auralic Aries Mini (zobacz TUTAJ). Jestem całkowicie zaskoczony tą małą kostką, nie dość że świetnie gra, to jeszcze jest multi-funkcjonalna oraz nieprawdopodobnie intuicyjna w obsłudze.
4. Od dwóch tygodni jak dziecko cieszę się najnowszym polskim przedwzmacniaczem gramofonowym 1ARC Arrow SE (czytaj zapowiedź TUTAJ). To wspaniała eufonia połączona z pleastycznością, uzupełniona referencyjną wręcz sceną oraz świetną selektywnością. Całość wykonana w Polsce! W Bielsko-Białej.
5. W międzyczasie chciałbym poświęcić trochę czasu na opis premierowych przewodów XLO PRO (zobacz TUTAJ). Polski dystrybutor (i jednocześnie ogólnoeuropejski) Polpak z Warszawy niedawno przysłał mi całą stertę serii PRO na testy. Słucham na nich muzyki praktycznie codziennie.
6. Warszawki MIP niedawno dostarczył mi nowiusieńkie japońskie słuchawki Fostex TH-7 (zobacz TUTAJ). Estetyczne, tanie, a dobre - trudno nimi nie zachwycić się.
7. Lada moment krakowski Mediam ma przesłać do mnie kolejny (po Audion 300B) wzmacniacz lampowy. Tym razem będzie to Audion Sterling Stereo Anniversary Hard Wired na lampach EL34 (zobacz TUTAJ). Ciekawe jak to gra w porównaniu do wzmacniacza na kultowych bańkach 300B? 8. Z Rumunii, z miasta Baiu Mare, jadą pocztą kurierską najnowsze słuchawki Meze 99 Neo (zobacz TUTAJ). Niezwykle ciekawe słuchawki w cenie poniżej 1 000 PLN. Fora i internety rozpływają się nad nimi.9. Na pewno napiszę też kilka słów o kablach Monkey Cable (czytaj TUTAJ), których sporawy set niedawno otrzymałem od białostockiego dystrybutora Rafko. Bardzo przyjemne kabelki za niewielkie pieniądze.10. And last, but not least. Warszawski dystrybutor EIC właśnie przesłał mi nowy w Polsce wzmacniacz lampowy. To włoski Synthesis A100 Titan (zobacz TUTAJ). Oparty jest o lampy elektronowe KT66 - osiem sztuk! Dostarcza astronomiczną (jak na lampę) moc 2 x 100 Wat. Wyposażony jest także w wewnętrzny DAC. Niebawem napiszę więcej o tym ciekawym wzmacniaczu w zapowiedzi testu.Zapraszam do lipcowej lektury Stereo i Kolorowo!

4 komentarze:

  1. Gdyby jeszcze dało radę od czasu do czasu zrobić testy sprzętów "dla ludu" do niedużych mieszkań typu all in one np. Arcam Solo Music, czy Naim Uniti 2b/Star, to już w ogóle byłoby super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niebawem pewnie będzie Cyrus ONE:
    http://www.cyrusaudio.com/products/one-series/cyrus-one

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację