RMS

MIP

Polpak

sobota, 9 lutego 2019

Słuchawki Pioneer HDJ-X10 - zapowiedź testu
Niedawno gdzieś przeczytałem, że nowe Pioneer HDJ-X10 (zobacz TUTAJ) to "słuchawki dla Di-Dżejów, które brzmią fantastycznie". Na tyle dobrze, że lepiej sprawdzają się w świecie domowego audio hi-fi, niż w stricte profesjonalnym. Dlatego w zeszły piątek napisałem list do polskiego dystrybutora marki Pioneer - firmy DSV Sp. z o.o. z Gdyni, z prośbą o wypożyczenie HDJ-X10 do testów. W ten czwartek słuchawki były już u mnie. Niestety, nie otrzymałem najnowszej limitowanej wersji HDJ-X10C (zobacz TUTAJ), a po prostu "zwykłą" HDJ-X10, lecz za to w rzadszym kolorze srebrnym, a nie czarnym. Dobre i to. Przy okazji dojechały też do mnie inne słuchawki Pioneer (model SE-MS9BN), ale zapowiem je osobnym wpisem jutro.

* * *

Kilka słów od producenta: "Pioneer DJ stworzył nową linię DJ-skich słuchawek, składającą się z modeli HDJ-X10, HDJ-X7 i HDJ-X5, oferujących zupełnie nowe doznania podczas miksowania.

Nowy, flagowy model HDJ-X10 został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych DJ-ach, grających w klubach i na festiwalach. Stworzono go mając na uwadze częste podróże, jak również wygodę przy długotrwałym użytkowaniu. Jednocześnie, pozwala usłyszeć częstotliwości, które nie są poddane reprodukcji w innych słuchawkach DJ-skich, dzięki czemu jeszcze głębiej poczujesz swoją muzykę. Dzięki ich przetwornikom HD, słuchawki HDJ-X10 są pierwszymi na świecie, które produkują wysokiej rozdzielczości dźwięk od 5 Hz do 40 000 Hz. Gdy podłączysz je do naszego flagowego zestawu TOUR1 lub NXS2, możesz doświadczyć rozdzielczości do 96 kHz/24-bit z wyjątkową czystością brzmienia. Jako pierwsze na rynku DJskim, zostały także wyposażone w pady nauszne oraz pałąk pokryte wodoodporną nano-powłoką. Oznacza to, że przez długi czas będą wyglądać świeżo i nienagannie służyć.

Niezależnie od sposobu, w jaki najchętniej nosisz słuchawki podczas miksowania, możesz komfortowo używać słuchawek HDJ-X, dzięki wytrzymałemu mechanizmowi obrotowemu i obudowie, którą stworzyliśmy w odpowiedzi na opinie profesjonalnych DJów. Są one na tyle wytrzymałe, że pomyślnie przeszły testy wytrzymałościowe według standardu amerykańskiej armii MIL-STD-810G.

Słuchawki HDJ-X10 zostały wyposażone w nowe, 50-mm przetworniki HD, dzięki którym są pierwszymi słuchawkami DJ-skimi pozwalającymi na reprodukcję wysokiej rozdzielczości dźwięku od 5 Hz do 40 kHz. Bogaty bas i czyste brzmienie średnich i niskich tonów pozwalają na precyzyjne monitorowanie i głębsze odczuwanie muzyki.

Niezależna linia uziemienia w 4-żyłowym przewodzie słuchawek daje doskonałą separację lewego i prawego kanału, poprawiając jakość dźwięku. Dodatkowo, model HDJ-X10 wyposażono w wytrzymałe gniazdo mini-XLR dla jeszcze wyższej jakości połączenia. Komora bass reflex w górnej części obudowy gwarantuje głęboki bas.

Wszystkie modele z serii HDJ-X przeszły testy wytrzymałościowe wg wojskowego standardu (USA) MIL-STD-810G. Ruchome części zostały wykonane z wytrzymałego metalu aby zapewnić wieloletnie użytkowanie (HDJ-X10 i HDJ-X7). Poliuretanowa pianka pokrywająca pady nauszne oraz pałąk w słuchawkach HDJ-X10 jest odporna na zachlapania, dzięki czemu możesz ją swobodnie czyścić po użyciu.

Przy projektowaniu nowych słuchawek tworzymy mnóstwo prototypów, które dajemy pod ocenę profesjonalnym DJ-om. Na podstawie ich opinii wiemy, że słuchawki HDJ-X są komfortowe, niezależnie od stylu ich noszenia. Aby zapewnić najlepsze dopasowanie, słuchawki HDJ-X posiadają elastyczny, wytrzymały pałąk. Przed rozpoczęciem produkcji poddaliśmy pałąk testom, podczas których był otwierany i zamykany 20 000 razy.

Jako następcy modelu HDJ-2000, słuchawki HDJ-X odziedziczyły popularne, profesjonalne funkcje, takie jak elastyczne części zapewniające wygodne monitorowanie niezależnie od sposobu noszenia. Obudowa modelu HDJ-X10 posiada mechanizm auto-powrotu, przez co słuchawki wracają samoczynnie do neutralnej pozycji..

Możesz łatwo wymienić odłączany przewód lub pady nauszne we wszystkich słuchawkach z linii HDJ-X za pomocą części zamiennych (sprzedawanych oddzielnie). Gdy podróżujesz możesz być pewien, że Twoje słuchawki HDJ-X10 są bezpieczne, dzięki dołączonemu etui transportowemu. Etui posiada także wewnętrzne kieszenie na akcesoria, takie jak pamięć USB czy karta SD. HDJ-X10 dostarczane są wraz z dwoma, odłączanymi przewodami: 1,2 m przewód rozciągany (do 3 metrów) oraz 1,6-metrowy przewód prosty". Koniec cytatu.

Dane techniczne
Typ: Zamknięte słuchawki dynamiczne
Pasmo przenoszenia: 5 Hz do 40,000 Hz
Impedancja: 32 Ω
Skuteczność: 106 dB
Maksymalna moc wejściowa: 3 500 mW
Przetwornik: φ 50 mm
Przewód: 1,2 m spiralny (rozciągany do 3.0 m) i 1,6 m prosty
Masa: 328 g (bez przewodu)
Akcesoria: ø 6.3 mm stereo adapter (gwintowany) i etui transportowe
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację