Polpak

niedziela, 12 maja 2019

Słuchawki Fostex TH909 - zapowiedź testu
Od warszawskiego dystrybutora MIP Sp. z o.o. razem z najnowszym Questyle CMA Twelve (przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz słuchawkowy - zobacz TUTAJ zapowiedź testu) do testów otrzymałem także premierowe słuchawki Fostex TH909 (zobacz TUTAJ). To aktualnie flagowy model słuchawek japońskiego Fostexa; konstrukcja otwarta bezpośrednio bazująca na rozwiązaniach z modelu zamkniętego Fostex TH900 MK2. Piękna rzecz!

Najważniejsze cechy
- szeroki zakres dynamiki z niskimi zniekształceniami dzięki użyciu 50 mm przetworników posiadających układy magnetyczne o sile 1,5 Tesla.
- membrany wykonane z materiału „Biodyna”. Jest to unikalna mieszanka słynnej biocelulozy oraz włókien nieorganicznych. Takie połączenie daje bogate niskie tony, naturalną średnicę oraz wyjątkową czytelność wysokich tonów.
- Bioceluloza jest powszechnie uznawana za jeden z najlepszych materiałów do przetworników dynamicznych, zwłaszcza, jeżeli chodzi o jakość reprodukcji średnich tonów.
- W konstrukcji muszli użyty jest podwójnie wytrawiany materiał. Niweluje to rezonanse i zapewnia znakomity wygląd.
- Zewnętrzne osłony muszli są wykonane w fabryce “Sakamoto Urushi Factory” założonej 110 lat temu. Mają one dzięki temu unikalny i niepowtarzalny charakter.
- Standardowo w zestawie jest najwyższej jakości kabel (ET-H3.0N7UB) zbudowany z miedzi OFC o czystości 7N (99,99999%). Wtyk kabla zbudowany jest z wysokiej jakości duraluminium.
- Wtyki kabla są odłączane. Wysokiej jakości przewody 7N są użyte także wewnątrz słuchawek. Możliwe jest połączenie zbalansowane za pomocą kabla XLR (ET-H3.0N7BL).
- Zarówno wtyki kabla, jak gniazda w słuchawkach są rodowane dla zachowania najwyższej jakości przesyłu sygnału, jak i dużej odporności za zarysowania i korozję.
- Nowo zaprojektowane gąbki o dużej miękkości zapewniają najwyższą wygodę i dopasowanie.

Specyfikacja techniczna
- Typ: Otwarte
- Impedancja: 25 Ohm
- Czułość: 100 dB/mW (przy 1 kHz, 1 mW)
- Maksymalna moc wejściowa: 3,000 mW
- Pasmo przenoszenia: 5 Hz - 45 000 Hz
- Masa: około. 390 g (bez kabla)
- Akcesoria: ET-RP3.5UB, adapter 3,5 mm do 1/4'', etui transportowe, stand słuchawkowy ST300, naklejka z logo Fostex
Kable opcjonalne:
- ET-RP3.5UB, 3,5 mm, niezbalansowany (kabel identyczny z załączonym w zestawie ze słuchawkami)
- ET-RP2.5BL, 2,5 mm, zbalansowany
- ET-RP4.4BL, zbalansowany 4,4 mm
- ET-RPXLR, zbalansowany XLR


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację