Polpak

piątek, 12 lipca 2019

Przewody głośnikowe Luna Cables Gris - zapowiedź testu
Nigdy do tej pory na Stereo i Kolorowo nie pojawiały się przewody kanadyjskiej firmy Luna Cables. Niedawno od polskiego dystrybutora Audio Atelier przyjechały do mnie na testy przewody głośnikowe Luna Cables Gris (zobacz TUTAJ). Przedsiębiorstwo Luna Cables mieści się w kanadyjskim Quebecu, w Austin. Choć może nazwa "przedsiębiorstwo" w przypadku Luna Cables to eufemizm. Bardziej trafne określenie to manufaktura, albowiem mieści się ona w zaadaptowanej ...starej stodole na potrzeby warsztatu kablarskiego. Szefem firmy jest pan Danny Labrecque.

Nie było w powyższej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że produkty Luna Cables okazały się być nie lada sensacją w audiofilskim świecie. Zdaje się, że pan Danny posiadł jakąś tajną formułę produkcji high-endowych przewodów w dość ekonomicznych kwotach. Dany nie stosuje do produkcji swoich kabli żadnej "kosmicznej" technologii a po prostu mozolnie, wielokrotnie, metodą prób i błędów, wciąż i wciąż je odsłuchuje dopracowując w ten sposób ich ostateczny "dźwięk". Wydaje się to niemożliwe w dzisiejszych ultra-industrialnych i komputerowych czasach, a jednak słuch człowieka i jego wiedza mają decydujące znaczenie. Mistrzowskie dzieła niekiedy powstają na peryferiach świata, zaś w przypadku Luna Cables jest to odludna XIX-wieczna stodoła na obrzeżach Quebecu...

Jak podaje strona Luna Cables: "Przewody Gris składają się z cynowanych miedzianych przewodów Luna Cables Neo-Vintage (LCNV) wybranych ze względu na ich wydajność i trwałość. Do kontroli rezonansu w naszych kablach sygnałowych stosuje się woskowany bawełniany dielektryk. Na przykład kabel zasilający AC zawiera 16 przewodów pomiarowych składających się z 26 żył cynowanej miedzi. Zewnętrzne kurtki wykonane są z bawełny ze względu na doskonałą elastyczność i minimalizujące rezonans właściwości. Kable Gris oferują naturalny, przezroczysty i organiczny dźwięk". Koniec cytatu. Dodam że technologia LNCV (Luna Cables Neo-Vintage) to miedź powlekana cyną, czyli klasyczny materiał, który można było znaleźć we wszystkich kablach pochodzących z lat 30. i 40. XX wieku. Podobnie jak bawełniany dielektryk.

Dla zainteresowanych podaję polską cenę Luna Cables Gris w dwóch odcinkach 2,5 m - to 1 790 PLN, czyli jest to cena równa kanadyjskiej i amerykańskiej. Co także jest sporym ewenementem.

Przewody będę testować ze wzmacniaczem lampowym Yaqin MS-90B oraz kompletem przedwzmacniacz/końcówka mocy Exposure (o którym więcej wkrótce) i głośnikami Unison Research Max Mini oraz Living Voice Auditorium R3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację