Polpak

wtorek, 17 maja 2022

Taga Harmony TWA-10B, bezprzewodowy odtwarzacz sieciowy - zapowiedź testu

Streaming muzyki / dźwięku staje się coraz to bardziej demokratyczny, urządzenia do jego obsługi dosłownie "trafiają pod strzechy" (i nie myślę tu o komputerach!). Polska firma Taga Harmony właśnie zademonstrowała swój "bezprzewodowy odtwarzacz sieciowy" Taga Harmony TWA-10B (zobacz TUTAJ) wytwarzany przez dalekowschodniego partnera. W tej informacji w zasadzie nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że TWA-10B kosztuje w Polsce zaledwie ...800 PLN, zaś jego umiejętności streamingu oraz łączności bezprzewodowej są naprawdę spore. Rozbudowane.

Przede wszystkim TWA-10B z powodzeniem obsługuje m.in. Spotify connect, Tidal connect, Deezer, Napster oraz Qobuz, czyli najpopularniejsze serwisy muzyczne. Ponadto streamuje radio internetowe iHeartRadio czy TuneIN, łączy się z internetem przewodowo via LAN lub bezprzewodowo przez WiFi, jest odbiornikiem Bluetooth® 5.1 16 bit/44,1 kHz. Ma zainstalowaną niezłą kość przetwornika cyfrowo-analogowego ESS SABRE Premier Stereo ES9023 z architekturą Hyperstream™ i Time Domain Jitter Eliminator. Ma wyjście analogowe (realizowane na parze złoconych gniazd RCA), a także dwa wyjścia cyfrowe - optyczne i koaksjalne. Mało? No to jeszcze dodam, że zapewnia usługi multiroom - i to do 10. stref...

Niestety, streamer Taga Harmony nie obsługuje formatów DSD oraz MQA. Kompatybilność ze źródłami jest ograniczona do poziomu 24 bit/192 kHz, ale i tak nie jest źle! Dodatkowo obsługa jest możliwa za pośrednictwem kilku różnych bezpłatnych aplikacji mobilnych, choć tych mniej popularnych.

Uruchomienie Taga Harmony TWA-10B i pierwsze rozpoczęcie streamingu z Tidal zajęło mi jakieś 20-30 sekund (od chwili włączenia urządzenia do zasilania oraz doprowadzenia kablem LAN internetu). Urządzenie natychmiast jest gotowe do pracy, po "odpaleniu" serwisu Tidal na smartfonie iPhone XR momentalnie zostało wykryte przez serwis. Wystarczyło jedynie kliknąć ikonkę "Tidal Connect" na ekranie smartfonu i od razu popłynęła muzyka! Takie miłe i przyjemne rzeczy to ja bardzo lubię!


Pudełko z TWA-10B

Dokumenty i instrukcja obsługi w języku polskim


Akcesoria


Zaraz po wypakowaniu z pudełka - jeszcze z folią ochronną na froncie

Folia ochronna już zdjęta

Logo świeci na niebiesko, czyli włączona została łączność Bluetooth

Czerwone logo to tryb czuwania

Białe logo - aktywowana została łączność internetowa WiFi i LAN

Para wyjściowych gniazd analogowych RCA oraz dwa gniazda cyfrowe

Podłączam TWA-10B pod DAC / wzmacniacz słuchawkowy Questyle CMA Fifteen

Słuchawki to planarne Dan Clark Audio Stealth

Kość DAC ESS SABRE Premier Stereo ES9023 i moduł Linkplay A97L


Tidal connect momentalnie nawiązuje łączność z TWA-10B

8 komentarzy:

 1. Czy jest możliwość ustawiania parametrów złączy optycznych ? Niestety mój amplituner akceptuje tylko max. 24bit/96khz

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejne pytanie - w przypadku Tidal-a - jakie są maksymalne parametry streamingu ? Znane są przypadki streamerow, które właśnie dla Tidal-a obsługują jedynie jakość CD mimo porządnego DAC-a w środku ( np. Wiim Mini )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tidal jest obsługiwany max. do 16 bit / 44,1 kHz. Wyższe parametry streamu też są redukowne do tych wartości. Sprawdzałem stream Master MQA - gra bez problemu, ale następuje downgrade do 16/44,1.

   Usuń
 3. Nie reaguje na dotyk, caly czas kontrolka czerwona. Miał ktoś podobny przypadek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwne, proszę skontaktować się z dystrybutorem / producentem Polpak.

   Usuń
  2. Ja mam podobnie. Czy udało się rozwiązać problem?

   Usuń
  3. Proszę sie kontaktować z Polpakiem. Na pewno pomogą.

   Usuń
 4. Cześć, jak się ma opisywana Taga do Yamahy wxc-50 . Warto dopłacać do Yamahy 1200 zł?

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację