Polpak

Polpak

piątek, 20 maja 2022

NuPrime Omnia Stream Mini, transport strumieniujący WiFi / Bluetooth - zapowiedź testuStreaming muzyki o parametrach wysokiej jakości robi się coraz to łatwiejszy, bardziej dostępny i powszechny. Wielu światowych producentów sprzętów audio hfi swymi produktami umożliwia już strumieniowanie w sposób prosty i bezproblemowy. I, co najważniejsze - tani. A więc przeznaczony dla szerokiej publiczności - wręcz dla "mas". NuPrime Audio Inc., czyli amerykańsko-singapurskie przedsiębiorstwo zawiadowane przez pana Jasona Lima, także właśnie przygotowało tego typu egalitarną aparaturę hifi.

NuPrime Audio na dniach wprowadza do oferty niedrogie dwa mini-steamery o rozbudowanych funkcjach. Są to: NuPrime Omnia Stream Mini (zobacz TUTAJ), czyli transport strumieniujący oraz NuPrime Omnia Stream Mini DAC (zobacz TUTAJ), czyli streamer z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Do mnie dotarł ten pierwszy, czyli odtwarzacz strumieniowy bez DAC, wyłącznie transporter sygnału cyfrowego "zassanego" z zasobów Internetu, czyli z serwisów streamingowych lub radiostacji internetowych. Ale nie tylko.

NuPrime Omnia Stream Mini to odtwarzacz sieciowy z obsługą Wi-Fi 24-bit/192 kHz i Bluetooth, który pozwala dodać opcję przesyłania strumieniowego do przetwornika cyfrowo-analogowego lub wzmacniacza zintegrowanego z DAC. Dzięki temu urządzeniu do każdego systemu audio w łatwy sposób można dostarczyć wysokiej jakości sygnał cyfrowy. Umożliwia ono dostęp do większości głównych serwisów streamingowych jakich jak np. Tidal, Deezer, Spotify czy Qobuz. Wygodne sterowanie inteligentnym systemem muzycznym i wybieranie muzyki źródłowej oraz docelowych głośników możliwe jest poprzez bezpłatną firmową aplikację NuPrime "Omnia Receiver" kompatybilną z iOS i systemem Android. Stream Mini wyposażony został też w łączność AirPlay2, co zapewnia bezprzewodowe przesyłanie utworów z urządzeń Apple. Urządzenie nie obsługuje formatów DSD i MQA.Pudełko z obwolutą


Racjonalny sposób pakowania

Akcesoria to po prostu dwa przewody - USB-C/USB-A oraz HDMIOmnia Stream Mini to malusie pudełeczko z aluminium

Tył - cztery gniazda, w tym I2S HDMI (!)

Porównanie z Taga Harmony TWA-10B - oba są zbudowane na modułach Linkplay A97L

Przyłączenie Omnia Stream Mini do domowej sieci WiFi to czynność prosta i szybka; po uruchomieniu aplikacji "Omnia Receiver" otrzymuje się dostęp do sporej liczby serwisów muzycznych (streamingowych)


Streaming za pośrednictwem aplikacji "Omnia Receiver" - zrzut ekranu iPhone XRDystrybutor Rafko do przesyłki z NuPrime Omnia Stream Mini dorzucił też przewód optyczny Helios
AST2003 (zobacz TUTAJ) amerykańskiej firmy Metra AV z Florydy

NuPrime Omnia Stream Mini jako "przystawka strumieniująca" do NuPrime DAC-10H

Do NuPrime DAC-10H przyłaczam słuchawki planarne Dan Clark Audio Stealth; Jezu, jak to gra!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację