Polpak

sobota, 13 grudnia 2014

Bezprzewodowy system audio Martin Logan Crescendo - zapowiedź testu

Parę dni temu kurier dostarczył do mnie przesyłkę zawierającą Martin Logan Crescendo. Jest to bezprzewodowy system audio, który łączy w sobie zarówno wysokojakościowe głośniki szacownej marki Martin Logan, jak i doskonały 100 Watowy wzmacniacz klasy D w komplecie z przedwzmacniaczem opartym na kości 24 bit/48kHz DSP. Zastosowane głośniki wysokotonowe są identyczne jak w (między innymi) podstawkowych modelach Martin Logan Motion 15 (czytaj TUTAJ) - to przetworniki elektrostatyczne (wstęgowe). Z kolei głośnik średnio-niskotonowy to owalna (spłaszczona w poziomie) membrana o wymiarach 12,7 x 17,8 cm z rozszerzonym wychyłem.

Jak można przeczytać na firmowej stronie, możliwych jest aż sześć metod na bezprzewodowe połączenie Crescendo z dowolnym urządzeniem:

1. Wi-Fi – dołącz urządzenia zgodne z formatem AirPlay (iPhone, iPad, iPod, lub komputer 
z zainstalowanym iTunes), aby przesyłać audio.

2. Bluetooth – dołącz urządzenia wyposażone w moduł Bluetooth. Bluetooth V4.0 wspiera formaty SBC, MP3, AAC, oraz apt-X®.

3. Przewodowy Ethernet – informacje audio mogą być przesłane poprzez LAN używając różnych protokołów (takich jak AirPlay lub DLNA)

4. USB – dołącz kompatybilne urządzenia Apple, używając Crescendo jako stację dokującą lub ładowarkę. Złącze USB zaprojektowano, aby umożliwić szybkie ładowanie różnych urządzeń.

5. Analogowe – dowolne urządzenie z analogowym wyjściem audio może był dołączone przez gniazdo AUX lub 3.5 mm gniazdo słuchawkowe.


6. Optyczne – dowolne urządzenie wyposażone w cyfrowe wyjście optyczne do cyfrowego wejścia poprzez załączony adapter optyczny mini-Toslink (analogowe i cyfrowe połączenia sa obsługiwane przez to samo wejście).

Urządzenie prezentuje się znakomicie - wykonane jest luksusowo, obudowa to drewno orzecha włoskiego. Design stylizowany jest na lata 60-te; to fantazyjna geometryczna forma wycinka okręgu - odwróconego i postawionego na wymyślnych nóżkach z polerowanego metalu. Unikalne wzornictwo poparte jest w tym przypadku również wysoką funkcjonalnością - o tym, iż przyłączyć można sygnał na aż sześć sposobów, już napisałem. Warto jednak także podkreślić, że Crescendo wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania, którym można obsługiwać wszelkie funkcje urządzenia, a także podłączonym zewnętrznym subwooferem, bo i taka opcja istnieje. Marin Logan zaprezentował bardzo ciekawe urządzenie, które całkowicie podąża z duchem czasu i za wciąż rosnącymi wymaganiami użytkowników: sprzęt ma być estetyczny, poręczny i łatwy w użytkowaniu. Oraz oczywiście ma równie dobrze grać - Crescendo wszystkie te kryteria wypełnia znakomicie, ale o dźwięku napiszę szerzej za jakieś kilka - kilkanaście dni, jak dłużej posłucham powyższy system audio.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację