Polpak

czwartek, 28 maja 2015

Informacja: Roberto Barletta z Xavian w Premium Sound w Gdańsku
Już za kilka dni, a dokładnie 29-30 maja w salonie Premium Sound w Gdańsku będzie gościł, Roberto Barletta. Podczas wizyty Roberto zaprezentuje dwa najnowsze modele kolumn podstawkowych marki Xavian, a mianowicie Perla i Orfeo. Oba wykonane z pełnego drewna orzecha włoskiego.

Roberto jest założycielem i głównym konstruktorem marki Xavian. Fabryka Xaviana mieści się w Kladnie, niedaleko czeskiej Pragi. Wszystkie produkty Xavian wykonywane są ręcznie i z naturalnych oraz od niedawna niektóre modele także z pełnego drewna orzecha włoskiego. Przetworniki używane przez Xavian to od wielu lat Scan Speak, ale wykonywane specjalnie na zamówienie i zgodnie ze specyfikacją czeskiego Xaviana. W modelach Perla i Orfeo zastosowano zupełnie nowe przetworniki Xaviana.

W trakcie dwóch dni prezentacji będzie możliwość posłuchania obu modeli oraz porozmawiania z ich konstruktorem.

Salon HiFi Premium Sound zaprasza wszystkich chętnych w piątek 29 maja w godzinach 11-19 i w sobotę 30 maja w godzinach 10-16 do Gdańska na ulicę Rakoczego 31 (Gdańsk Morena, obok galerii Morena /Carrefour - budynek PRETOR).
Tel: 537 07 07 30, 513 07 07 30
Perla to nieduży, dwudrożny zestaw typu bass-reflex. Tunel ma postać szczeliny z ujściem na przedniej ściance. Zwracająca uwagę obudowa jest wykonana z litego orzecha włoskiego i ma strukturę nazwaną przez producenta mozaika. W zwrotnicy stosowane są selekcjonowane komponenty. Producent podkreśla, że zestawy są łatwe w instalacji.

Głośnik niskośredniotonowy Perli ma rozmiar 15cm i jest wykonany specjalnie dla Xaviana. Ma on polipropylenową membranę, miękką nasadkę przeciwpyłową oraz odlewany kosz. Głośnik wysokotonowy - też konstrukcja Xaviana - ma 26-milimetrową kopułkę i miedziany pierścień zwierający.

Kilka słów Roberta Barletty na temat Perla: ,,Perla to kompaktowy głośnik dwudrożny w obudowie bas-refleks z portem z przodu. Obudowa wykonana jest z litego włoskiego orzecha, ze strukturą, którą nazywamy "mozaika". Magia Perla wciąga. Chcesz ją podziwiać i dotknąć. Fascynacja staje się euforią, kiedy zaczyna grać muzyka. Wyrafinowane strojenie zwrotnicy w całej serii, wyselekcjonowane podzespoły, prostota konstrukcji i ekskluzywny wygląd tworzą przepis na głośnik, któremu trudno się oprzeć".

Specyfikacja techniczna:
System bass-reflex, port z przodu
Pasmo przenoszenia (-3 dB na osi referencyjnej): 55 - 20000 Hz
Połączenie 1 para pojedynczych terminali Xavian
Częstotliwość podziału 3000 Hz
Czułość (2,83V / 1m) 88 dB
Zalecana moc wzmacniacza 30 - 120 W
Wymiary (WxSxG) 315 x 190 x 236 mm
Masa netto (1 szt) 6,9 kg
Orfeo to nowe, referencyjne monitory firmy Xavian. Jest to dwudrożny zestaw typu bass-reflex. Cena nie jest jeszcze znana, ale w przybliżeniu ma ona wynosić około 6000 euro.

Konstrukcja ta jest owocem 25-letnich doświadczeń Xaviana w produkcji zestawów głośnikowych. Aby osiągnąć postawione cele jakościowe potrzebne były głośniki lepsze niż te dostępne u znanych dostawców skandynawskich. Na potrzeby Orfeo opracowano głośniki AudioBarletta. Zawierają one specjalnie dobrane części mechaniczne, membrany, impregnaty i materiały.

Obudowa Orfeo jest wykonana z selekcjonowanego włoskiego orzecha. Obudowa musi dojrzewać przez trzy tygodnie zanim zostanie obrobiona i wykończona. Dodatkowo w obudowie wykorzystane są kanapkowe materiały bitumiczne. Aluminiowy port znajduje się na tylnej ściance. Dwie pary terminali Xavian pozwalają na połączenie bi-wire lub bi-amp.

Zwrotnicę wykonuje się z podzespołów najwyższej jakości pochodzących z firmy Mundorf. Wybór części jest podyktowany w pierwszej kolejności wpływem na jakość odtwarzania muzyki. Zwrotnica wykorzystuje firmowy system Fase Zero dla uzyskania dokładnej zgodności fazy.

Niskośredniotonowy głośnik AudioBarletta o rozmiarze 175 mm ma specjalną, impregnowaną membranę papierową, aluminiowy stożek fazowy, odlewany kosz, karkas z kaptonu, jak to określa producent ekstremalny napęd magnetyczny, miedziany pierścień dla minimalizacji zniekształceń, bardzo dużą dynamikę i bardzo szerokie rozciągnięcie. Wysokotonowy głośnik AudioBarletta ma 29-milimetrową cewkę, selekcjonowaną, impregnowaną, miękką kopułkę, miedziany pierścień zwierający, labiryntową komorę, płaski aluminiowy drut, odlewany front z kontrolowanym promieniowaniem.

Kilka słów od Roberta Barletty na temat Orfeo: ,,Barwy muzyki, naturalność, spójność, dynamika, niski poziom zniekształceń: wszystko na rekordowym poziomie. Aby osiągnąć te wyniki, wykorzystaliśmy wieloletnie doświadczenie we współpracy ze skandynawskimi producentami głośników i uruchomiliśmy produkcję naszej własnej, unikalnej marki AudioBarletta przewyższającej skandynawskie produkty. Projektujemy wybrane części mechaniczne, selekcjonujemy membrany, impregnaty, materiały i kształty, wszystko po to, aby spełnić nasze marzenie o doskonałej reprodukcji muzyki. Obudowa Orfeo wykonana jest wyłącznie z najwyższej jakości orzecha włoskiego, bez użycia żadnych, sztucznych materiałów. Drewno na obudowę, dojrzewa przez trzy tygodnie, zanim zacznie być  frezowane i wykańczane. Elementy zwrotnicy, wykonywane są z najlepszych, dostępnych na świecie komponentów. Na wybór właśnie takich komponentów, wpływ miała przede wszystkim jakość muzyki. Zwrotnica wykorzystuje nasz oryginalny system "Fase Zero" zapewniający idealną spójność fazową.""

Dane techniczne Xavian Orfeo:
Efektywność ..... 85 dB (2,83V/1m)
Impedancja nominalna .... 8Ω
Zalecana moc wzmacniacza ..... 50-300W
Pasmo przenoszenia .... 33-30.000 Hz (-3 dB na osi)
Częstotliwość podziału .... 2.250Hz
Masa .... 17 kg sztuka
Gwarancja 5 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację