Polpak

czwartek, 14 maja 2015

Róisín Murphy „Hairless Toys” - płyta winylowa i kompaktowa, PIAS Recordings

Róisín Murphy to wokalistka nie istniejącej już irlandzko-brytyjskiej grupy Moloko. Ich największym przebojem był utwór zatytułowany „Sing it Back”, a potem „The Time is Now”. Róisín kilkanaście lat temu rozpoczęła karierę solową. Pierwszym jej albumem był „Ruby Blue” wydany dokładnie 10 lat temu, bo w 2005 roku. Kolejnym był „Overpowered” z 2007 roku. Wokalistka wówczas powiedziała, że: „Nie chcę stać się gwiazdą muzyki pop i nie wiem właściwie dlaczego”. Artystka na kolejny swój album kazała czekać fanom aż 8 lat. 11 maja br. ukazała się pyta „Hairless Toys” nakładem niezależnej wytwórni Play It Again Sam (PIAS Recordings), która ma w swojej stajni takie zespoły jak Editors, Crystle Castles, czy Pixies.

Otóż Róisín Murphy nie stała się gwiazdą pop. Jest niezależną artystką, wciąż poszukującą własnej drogi wypowiedzi artystycznej. Osobą, która podąża zawiłymi, wręcz nieprzewidywanymi ścieżkami kariery. Nowa płyta jest tej tezy potwierdzeniem. To finezyjna i energetyczna muzyka wypływająca wprost z głębi duszy i serca – popowa w formie, poetycka w treści. W rezultacie powstał bardzo interesujący album - nieoczekiwany i piękny jednocześnie. To matowa i zadziorna muzyka electro połączona z subtelnym, aczkolwiek hipnotycznym wokalem panny Murphy. Polecam!

Do mnie dotarła winylowa wersja albumu wraz z dodatkowo załączoną płytą kompaktową. Edycja i poligrafia stoją na bardzo wysokim poziomie. Niestety, wewnętrzna koperta nie zawiera folii ochronnej. Od razu więc zaopatrzyłem winyl w papierową kopertę wraz z folią antystatyczną firmy Goldring.

Album dostępny jest także w serwisie streaminowym Tidal HiFi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację