Polpak

sobota, 1 października 2016

Plan recenzji - październik 2016 r.

Październik będzie miesiącem wytężonych testów na Stereo i Kolorowo, albowiem wysyłkę sprzętów zapowiedziała rekordowa ilość dystrybutorów, producentów i importerów. Nie wszystko zdążę sprowadzić w październiku, nie wszystko opiszę, ale będę starać się to uczynić. Szkielet recenzji w tym miesiącu wygląda następująco:

1. Jako pierwsze chciałbym opisać słuchawki magnetoplanarne HiFiMan HE-560 (zobacz zapowiedź TUTAJ), które planowałem zrecenzować jeszcze we wrześniu, ale zabrakło mi na nie czasu. Nie, nie abym na nich nie słuchał muzyki, bo używałem je bardzo często do testów (i do zwyczajnych odsłuchów), ale po prostu nie dokończyłem jeszcze tekstu.
2. Zaraz potem planuję test multifunkcjonalnego urządzenia o nazwie ADL Stratos by Furutech (czytaj anaons TUTAJ). Ta mała skrzynka jest równolegle zaawansowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym (PCM i DSD), konwerterem USB, wzmacniaczem słuchawkowym, przedwzmacniaczem liniowym oraz przedwzmacniaczem gramofonowym dla wkładek MM i MC. Jestem nim oczarowany.
3. Następnie mam zamiar zabrać się za recenzję brytyjskiego wzmacniacza słuchawkowego Trilogy 931 (zobacz zapowiedź TUTAJ). Bardzo dobry wzmacniacz.
4. Potem przyjdzie kolej na interesujący zestaw prosto z Włoch. To przedwzmacniacz i DAC oraz cyfrowa końcówka mocy: Pathos Converto Evo oraz Pathos Ampli D (czytaj TUTAJ).
5. Gdzieś w połowie października chciałbym przygotować test monitorów aktywnych Pioneer RM-05 (zobacz TUTAJ) w połączeniu z przedwzmacniaczem ADL Stratos by Furutech na zmianę z Pathos Converto Evo, a połączone kablami symetrycznymi Melodika MD2X (zobacz TUTAJ). To będzie niejako test sprzętu profesjonalnego zaprzęgniętego dla potrzeb domowego hi-fi.
6. Równolegle będę zapoznawać się z najnowszym gramofonem (także z segmentu profesjonalnego Pioneer PLX-500 (czytaj zapowiedź TUTAJ), czyli modelem niższym w stosunku do Pioneer PLX-1000.7. W przyszłym tygodniu przyjedzie do mnie z krakowskiego Mediamu premierowa wkładka gramofonowa MC Ortofon Quintet Black S (zobacz TUTAJ). To nowa, ulepszona wersja Quintet Black, w której zastosowano szafirowy wspornik igły oraz zmieniono wewnętrzną obudowę wkładki.8. Niedawno dojechały do mnie od polskiego dystrybutora Fonnex arcyciekawe japońskie głośniki komputerowe Olasonic TW-S9 (czytaj TUTAJ). Zawierają nowatorskie  rozwiązanie wzmocnienia „Super Charged Drive System”. W skrócie system ten można przyrównać do zasady działania układu napędowego silnika hybrydowego (spalinowo-elektrycznego). Ładunek elektryczny z magistrali USB jest magazynowany w kondensatorze wysokiej mocy w okresach niskiego zapotrzebowania na prąd, a uwalniany w czasie podwyższonego w celu uzyskania większej mocy i dynamiki w sposób ciągły.9. Warszawski dystrybutor EIC Sp. z o.o. zapowiada rychłą wysyłkę najnowszych monitorów PMC DB1 Gold (zobacz TUTAJ). Myślę, że powinny do dojechać do mnie w ciągu najbliższego tygodnia. Słuchałem już je w gdańskim salonie Premium Sound. Są świetne!10. O ile wrocławski dystrybutor ponownie przyśle mi monitory Xavian Perla, to zabiorę się za ich test. Miałem już je krótko u siebie (zobacz TUTAJ), ale nie zdążyłem z porządnymi odsłuchami, a dystrybutor potrzebował je na potrzeby odsłuchów Audiofil we Wrocławiu.11. Krakowskie Haiku-Audio ma mi niebawem udostępnić do odsłuchów swój przedwzmacniacz gramofonowy Haiku-Audio SOL III (czytaj TUTAJ), którego to jestem bardzo ciekaw.


12. Oczywiście, nie zabraknie również opisów nowych płyt, a mam przygotowanych kilka winylowych cukiereczków. Chciałbym także powrócić do opisów sprzętów audio-vintage.

Taki mam ambitny plan recenzji na październik, co z tego wyjdzie - czas pokaże. Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację