Polpak

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Przenośny odtwarzacz plików/streamer Pioneer XDP-300R - zapowiedź testu

Dopiero co odebrałem od dystrybutora DSV Sp. z o.o. najnowszy przenośny "odtwarzaczo-streamer" Pioneer XDP-300R (zobacz TUTAJ). To, jak go określa producent - odtwarzacz audio HiRes z wyświetlaczem HD, przetwornikami ESS SABRE-DAC z oddzielnymi kanałami, symetrycznym wyjściem audio, funkcją Bluetooth, aplikacjami Google Play, WiFi oraz do 432 GB pamięci. Nieźle. A niedawno opisywałem nieco niższy model Pioneer XDP-100R (czytaj test TUTAJ), który już wydawał mi się być nieomal doskonały. Tym bardziej że testowałem go z ultra-referencyjnymi słuchawkami Pioneer SE-Master1.

Kilka słów od producenta: „XDP-300 R to przenośny odtwarzacz plików multimedialnych wyposażony w najnowocześniejsze przetworniki. Urządzenie posiada dwa przetworniki D/A z oddzielnymi kanałami, stanowiące bezwzględnie sprzęt najwyższej klasy, ESS SABRE ES9018, zdolny do odtwarzania plików HiRes-PCM o rozdzielczości do 24 bit/384 kHz, DSD nawet z poczwórną częstotliwością (11.2 MHz), a także przetwarzanie plików MQA na naturalnie brzmiące i pozbawione szumów brzmienie. Aby wydobyć idealne brzmienie nawet z najbardziej wymagających słuchawek, również jako wzmacniacze wyjściowe stosuje się chipy ESS: oba chipy SABRE 9601K efektywnie wytrzymują największe obciążenia i zapewniają brzmienie odpowiednie do nagrań o ultra-wysokiej rozdzielczości HiRes. 

Poza konwencjonalnym wyjściem 3,5 mm mini-jack dostępne jest także symetryczne wyjście 2,5 mm. Przetworniki i wzmacniacze, w celu redukcji zakłóceń, są zamontowane na oddzielnej płytce. Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Android z dostępem do sklepu Google Play oraz ekranu dotykowego 4,7'' o wysokiej rozdzielczości, możliwe jest poszerzenie zakresu funkcji odtwarzacza o dowolne aplikacje. Naturalnie możliwe jest zwiększenie seryjnej pamięci 32 GB do 432 GB za pomocą dwóch gniazd micro SD. Daje to dużą ilość miejsca również na muzykę o wysokiej rozdzielczości, którą dzięki bezpośredniemu dostępowi do Tidal, można pobrać bezpośrednio na odtwarzacz. Ale nie zawsze jest to konieczne: dzięki zastosowaniu szybkiej karty WiFi, odtwarzacz XDP-300 R jest w stanie odtwarzać muzykę również bezpośrednio z lokalnego serwera DLNA lub za pomocą odpowiedniej aplikacji, z dowolnego serwisu streamingowego”.

Póki co, przypiąłem do XDP-300R słuchawki Fostex TH-610 i „odpaliłem” serwis streamingowy Tidal HiFi. Ciekawe czy odtwarzacz będzie w stanie odczytać pliki Master Quality Authenticated (MQA) 24 bit/96 kHz, które od niedawna proponuje Tidal?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację