Polpak

piątek, 22 listopada 2019

DAC i wzmacniacz słuchawkowy S.M.S.L. M500 - zapowiedź testu

Kilka dni temu bawiąc w Warszawie, odwiedziłem "kwaterę główną" dystrybutora MIP Sp. z o.o. na ulicy Działdowskiej. Oddałem wypożyczone słuchawki Takstar HF 580 oraz transport sieciowy Auralic Aries G1. W zamian za to odebrałem dwa premierowe sprzęty. Pierwszy z nich (o drugim napiszę jutro) to najnowsze nabiurkowe combo DAC/wzmacniacz słuchawkowy/przedwzmacniacz liniowy S.M.S.L. M500 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Urządzenie to miało oficjalną światową premierę w dniu 20 sierpnia br. Do Polski dojechało w ostatnich dniach.

M500 to reprezentant całej rodziny "M" przeznaczonej dla komputerów jako sprzęt tzw. nabiurkowy (nie ma nań lepszego polskiego określenia). Niedawno zresztą testowałem inne tego typu sprzęty - wzmacniacz słuchawkowy S.M.S.L. SAP12, DAC M8A z zasilaczem P2 (czytaj test TUAJ) czy DAC/wzamcniacz słuchawkowy S.M.S.L. M7 (czytaj TUTAJ). Nowy M500 tak, jak M7, kształtem przypomina cegłę. Ale to są bardzo dobrze grające "cegły"!

M500 obsługuje technologię MQA (Master Quality Authenticated), albowiem ma zaimpementowany pełny dekoder MQA. Można swobodnie strumieniować z TIDAL MQA. Wyposażony jest w układ XMOS XU-216, czyli prawdziwe 32-bitowe rozwiązanie dla USB. Układ ten jest w stanie dekodować MQA, aby dostarczyć oryginalny dźwięk o jakości studyjnej, ale także przetwarzać audio 32-bit, DoP i natywne DSD, jaki i osiągać 32-bit / 768 kHz i DSD512. To są bardzo dobre parametry.

Wysokiej klasy układ DAC ES9038PRO firmy ESS został zawarty w M500 wraz z wydajnym układem zasilania ES9311, który w pełni wykorzystuje możliwości DAC‘a dzięki niskiemu poziomowi szumów (nawet 1 uVrms). Na pokładzie są też trzy wysokiej klasy podwójne wzmacniacze operacyjne OPA1612, które charakteryzują się niskim nasyceniem szumów oraz niskim poziomem zniekształceń z maksymalnego zakresu dynamicznego i zapewniają wysoką moc wyjściową.

Co istotne, obudowa M500 została wykonana ze stopu aluminium obrabianego na CNC i jest wyposażona w wyświetlacz z hartowanego szkła. Przód urządzenia składa się z 2,19-calowego wyświetlacza TFT LCD marki LG, wielofunkcyjnego pokrętła głośności i wyjścia 6,35 mm.

Do wyboru użytkownika są wyjścia analogowe RCA i XLR, a także wejścia cyfrowe: koaksjalne, USB i optyczne. Wszystkie wejścia, w tym koaksjalne i optyczne, obsługują przesyłanie strumieniowe DSD. W zestawie znajduje się również pilot zdalnego sterowania.

5 komentarzy:

 1. Fajny sprzęt. Może pracować jako przedwzmacniacz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekamy na test z niecierpliwością Panie Ludwiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Test M500 opublikowałem już 16 grudnia... Zapraszam tutaj: https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/12/dac-i-wzmacniacz-suchawkowy-smsl-m500.html

   Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację