Polpak

czwartek, 14 listopada 2019

Gramofon Pro-Ject X1 i przedwzmacniacz Pro-Ject Phono Box S2 Ultra - zapowiedź testuKilka dni temu dojechał do mnie bardzo ciekawy analogowy zestaw: gramofon Pro-Ject X1 (zobacz TUTAJ) oraz przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box S2 Ultra (zobacz TUTAJ). Gramofon Pro-Ject to absolutna firmowa nowość, pierwszy raz został zaprezentowany na monachijskiej wystawie High End, właśnie jest wprowadzany na polski rynek. Jego plinta wykonana jest z grubej płyty MDF starannie wycinanej na obrabiarce CNC. Powierzchnia plinty jest ręcznie polerowana i malowana ośmioma warstwami lakieru.

Jak podaje producent, "wewnątrz gramofonu znajduje się płyta generatora napięcia DC/AC, która w połączeniu z elektronicznym sterowaniem prędkości obrotowej zapewnia te najlepsze warunki do stabilnej i cichej pracy silnika. Takie rozwiązanie podnosi koszty produkcji, jednak sprawdza się wielokrotnie lepiej niż przy zastosowaniu prostego układu sinika AC, zasilanego bezpośrednio. Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność, silnik jest odsprzężony od chassis za pomocą nowego układu zawieszenia.

Silnik X1 napędza nowy, ciężki, wolny od rezonansów akrylowy talerz. To wszystko za pośrednictwem systemu napędowego silnik – sub-talerz. Główne łożysko klasy premium zapewnia bardziej stabilne i płynne obroty. Gramofon X1 dostarczany jest z nową wkładką Pro-Ject Pick it S2 MM lub można opcjonalnie nabyć go bez wkładki. Pick It S2 MM została opracowana i wyprodukowana przez duńskich ekspertów firmy Ortofon".

Natomiast przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box S2 Ultra to także nowa konstrukcja. "Oferuje w pełni dyskretną konstrukcję, bez wzmacniaczy operacyjnych, co pozwoliło uzyskać niesamowite i harmoniczne brzmienie. Poza zrezygnowaniem ze zastosowania wzmacniaczy operacyjnych zdecydowano się także na użycie kondensatorów polistyrenowych, które znacząco przyczyniają się do wysokiej jakości dźwięku Phono Box S2 Ultra. Kondensatory te są znane w środowisku audiofilów jako Święty Gral dla zastosowań w przedwzmacniaczach gramofonowych. Podział korekcji RIAA umożliwia dokładne odwzorowanie krzywej, luksusu, którego nie posiadają inne przedwzmacniacze gramofonowe".
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację