Polpak

piątek, 1 listopada 2019

Plan recenzji - listopad 2019 r.

Na jednym zdjęciu zapowiedź aż trzech sprzętów: 1) przewodu USB Fidata HFU2-1M, 2) streamera Auralic Aries G1 i 3) platformy antywibracyjnej Custom Design Quadrophonic iRAP


Przyszła już głęboka, ciemna i zimna jesień pozbawiona liści na drzewach, a taki czas wyjątkowo dobrze sprzyja szeroko pojętemu audiofilizmowi. Przecież o wiele szybciej robi się ciemno na dworze, bo dni są krótsze, a więc znacznie więcej czasu na odsłuchy. O tej porze roku zawsze przyjemnej wieczorami siedzieć w domu. I słuchać muzyki z ukochanego systemu stereo. Górą jesień!

Zapowiedzi recenzji na listopadową jesień przedstawiają się następująco:

1. Właśnie pracuję nad testem japońskiego przewodu USB Fidata HFU2-1M (zobacz zapowiedź TUTAJ). Mam włączonego go pomiędzy transport sieciowy Auralic Aries G1 a przetwornik cyfrowo-analogowy Lampizator Amber 3 DAC na zmianę z NuPrime Evolution DAC i Topping D70 DAC. Świetny przewód za stosunkowo niewielkie pieniądze.
I to właśnie te trzy powyżej wspomniane przetworniki cyfrowo-analogowe będą bohaterami listopadowych recenzji:
2. Polski konwerter c/a Lampizator Amber 3 DAC (zobacz TUTAJ) - zupełnie rozłożył mnie na łopatki. Oficjalnie jego cena wynosi jakieś 10 000 PLN, ale gra zupełnie jak sprzęt za trzy razy więcej! Szczegóły wkrótce.
3. Tajwańsko-amerykański DAC NuPrime Evolution DAC (zobacz TUTAJ) to szybkość, czystość i transparentność z finezyjną substancją tonalną. Plus wyjątkowa analityczność.
4. Chiński Topping D70 DAC (zobacz TUTAJ) to szokująco niska cena jak za w pełni zbalansowany DAC na dwóch kościach Asahi Kasei Microdevices AK4497, po jednej na każdy kanał.
5. W kolejce oczekuje transport sieciowy (albo streamer sieciowy bez wewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego) Auralic Aries G1 (czytaj zapowiedź TUTAJ). Bardzo funkcjonalna maszyna i do tego pierwszorzędnie grająca!
6. Na początku listopada dojechała do mnie brytyjska podstawa antywibracyjna Custom Design Quadrophonic iRAP (zobacz TUTAJ). Stawiam na niej poszczególne testowane sprzęty i słucham muzyki. Już wiem jaki wpływ na dźwięk ma ta platforma. Zapraszam do lektury testu wkrótce.
7. Od mniej więcej dwóch tygodni z wielką przyjemnością gram na najnowszych polskich głośnikach Pylon Diamond 30 (zobacz TUTAJ) na Scan Speakach i Seasach. Doskonałe konstrukcje i piękne wykonanie.
8. Przewód zasilający Taga Harmony TPC-TS-2m (zobacz TUTAJ) to nowa propozycja polskiej marki Taga Harmony. Nie byłoby w tej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie dodać, że jest to konstrukcja stricte audiofilska, lecz kosztująca wręcz grosze...

9. Listopad chciałbym zamknąć recenzją kanadyjskich interkonektów analogowych RCA Luna Cables Gris (zobacz TUATJ), które charakteryzują się ponadnormatywnym stosunkiem cena/jakość/wpływ na brzmienie.
10. Tak przedstawia się plan recenzji na ten miesiąc, ale, jak zwykle, pewnie po drodze jeszcze "coś" dojedzie. Wówczas zapowiem to osobnym wpisem. Zapraszam do jesiennej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację