Polpak

niedziela, 24 listopada 2019

Kolumny podłogowe AudioSolutions Figaro M - zapowiedź testu

Już po raz trzeci będę opisywać litewskie kolumny głośnikowe AudioSolutions z serii Figaro. Po podstawkowych Figaro B (czytaj recenzję TUTAJ) i kompaktowych S (czytaj TUTAJ), przyszedł czas na jeszcze większy kaliber. Tym razem zapowiadam test dużych skrzynek AudioSolutions Figaro M (zobacz TUTAJ). W ten piątek przedstawiciele polskiego dystrybutora - firmy Premium Sound z Sopotu, przywieźli do mnie półciężarówką dwa duże kartony z owymi głośnikami. Nie było to zadanie proste, albowiem jedna skrzynka Figaro M waży aż 41 kg przy sporych rozmiarach 1 120 x 272 x 470 mm. Oczywiście, kartony (wraz z ich zawartością) są jeszcze większe i cięższe.

Powierzchnie skrzynek malowane są dość nietypową farbą - to połyskliwy lakier Xirallic (zobacz TUTAJ) niemieckiej firmy Merck, który najczęściej można spotkać na ...luksusowych samochodach typu Porsche czy Audi. Dodatkowo, producent zapewnia aż 17 różnych wykończeń bocznych ścianek kolumn. Można wybierać w takich kolorach jak niebieski, zielony, pomarańczowy, brązowy, czarny, itp., ale także w kilku kolorach lnianego włókna o wysokim połysku. Do mnie dotarła wersja czarno-czarna. Na żywo prezentuje się rewelacyjnie. Zdjęcia nie oddają w pełni całego jej piękna.

* * *

Kilka słów od producenta. "Po 6-ciu latach intensywnego rozwoju, możemy zaoferować zdecydowanie bardziej wydajną produkcję i znacznie lepszą jakość dźwięku. To wszystko dzięki naszej specjalnej technice tworzenia obudów Self-Locking, mini tubie dla głośnika wysokotonowego i kilku innym, unikalnym rozwiązaniom. Efekt to FIGARO! Jakość dźwięku Figaro przewyższa to, co oferowały Rhapsody. Słabe punkty Rhapsody, poprawiliśmy i zamieniliśmy w siłę Figaro. Oferujemy Wam lepszy produkt w cenie poprzedniego modelu.

Figaro! zachowuje te same akcenty co Overture lub Vantage 5th Anniversary i płynnie uzupełnia portfolio AudioSolutions. Zaprojektowany, aby wyglądać solidnie, ponadczasowo i być akcentem salonu lub zniknąć w nim dzięki 17 unikalnym wykończeniom. Figaro! zajmuje drugie miejsce w naszym portfolio i znajduje się nad serią Overture. Design nawiązuje do Overture - spokojny i pełen wdzięku, a "niewidzialne" decyzje pochodzą z Vantage Anniversary - naszej referencyjnej linii. Wszystkie modele stojące na podłodze są trójdrożnymi systemami, w których głośniki średniotonowe pracują w szerszym niż zwykle zakresie, w celu zredukowania zniekształceń w krytycznym obszarze ludzkiego ucha". Koniec cytatu.

Cechy linii Figaro
Trójdrożny system głośników
Głośnik wysokotonowy z kopułką z miniaturowym tubą, z falowodem
Super sztywne membrany papierowe, dla szybkiej odpowiedzi i doskonałej klarowności dźwięku i zwartego basu
Self-Locking Cabinet - konstrukcja obudowy zapożyczona z referencyjnej serii Vantage 5th Anniversary
Zintegrowane, niewidoczne stopy o regulowanej wysokości
Podwójna przednia przegroda (system "stealth Grille") podobnie jak w serii Overture
Łatwe zdejmowanie przedniej ścianki przez mały ozdobny otwór na palce
Terminale przyłączeniowe WBT NextGen
17 różnych, unikatowych, opcji wykończenia, dla lepszego dopasowania do pomieszczenia

Specyfikacja techniczna Figaro M
Wymiary (WxSxG): 1 120 mm x 272 mm x 470 mm
Masa: 41 kg każdy
Czułość: 91,5 dB przy 2,83 V 1 m
Nominalna moc wyjściowa: 140 W rms
Maksymalne napięcie zasilania: 280 W;
Impedancja: nominalna 4,0 Ohm
Częstotliwość podziału: 400 Hz; 4 000 Hz
Pasmo przenoszenia (środowisko w pokoju): 32 - 25 000 Hz
Głośniki: 2,5-centymetrowy jedwabny głośnik wysokotonowy, 15,2 cm środkowy stożek ER, dwa 18.3 cm stożkowe przetworniki basowe typu ER
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację