Polpak

piątek, 19 czerwca 2020

Gramofon MoFi UltraDeck+M i przedwzmacniacz gramofonowy MoFi UltraPhono - zapowiedź testu


Wczoraj od warszawskiego dystrybutora EIC Sp. z o.o. otrzymałem do testów ultra-premierowy zestaw analogowy prosto z USA. To gramofon MoFi UltraDeck+M (zobacz TUTAJ) z wkładką MasterTracker (zobacz TUTAJ) typu MM oraz przedwzmacniacz gramofonowy MoFi UltraPhono (zobacz TUTAJ). MoFi to oczywiście Mobile Fidelity, czyli niezależny wydawca wysokiej jakości płyt analogowych, CD oraz SACD oznaczanych napisem Original Master Recordings™. Co prawda firma działa od 1977 roku, ale dopiero niedawno rozpoczęła wytwarzanie własnych gramofonów, przedwzmacniaczy gramofonowych i wkładek gramofonowych.


* * *

MoFi UltraDeck. Gramofon dla bardziej zaawansowanych miłośników muzyki. Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. Wykorzystuje obudowę o konstrukcji kanapkowej składa się z aluminium, specjalne dobieranego polimeru oraz MDFu. Ma nie tylko zapewniać doskonałą izolację od wibracji, ale również usztywniać całość konstrukcji.

Ulepszone 10" ramię gramofonowe wyposażono w szafirowe łożyska. Pozwala ono na dokładna regulację wszystkich ustawień, w tym między innymi wysokości (VTA) oraz azymutu. Sygnał prowadzony jest wysokiej klasy przewodami sygnałowymi firmy Cardas o konstrukcji typu 'Solid Core' wykonanymi z miedzi OCC zapewniając doskonałe przewodzenie delikatnego sygnału z wkładki gramofonowej.

Całość uzupełniają nóżki tłumiące wibracje zaprojektowane specjalnie do naszego gramofonu przez specjalistów z HRS. Gramofon dostępny jest w dwóch wersjach: bez wkładki lub z fabrycznie ustawioną wkładką UltraTracker.


* * *

MoFi UltraPhono odwzoruje szerokie pasmo przenoszenia które jest jednym z wymogów uzyskania genialnego dźwięku znanego ze studia Mobile Fidelity Sound Lab.

Tim De Paravicini, projektant audio odpowiedzialny za stworzenie słynnego procesu masteringowego i nagraniowego Gain2™ Ultra Analog osobiście brał udział w projektowaniu urządzenia aby upewnić się, że domowy system audio będzie w stanie wiernie odtworzyć muzykę zapisaną w rowkach płyty winylowej.

UltraPhono posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy w klasie Class A - idealny na wszystkie te chwile kiedy chcecie posłuchać swoich płyt w prywatności. Dzięki 31-stopniowej regulacji głośności, wszystko co potrzebujemy to wpiąć wysokiej klasy słuchawki i przekręcić gałkę regulatora. To najprostsza metoda uzyskania dźwięku high fidelity bez użycia wzmacniacza i głośników.

Dzięki wbudowanej możliwości szerokiej regulacji wzmocnienia i obciążenia wkładek gramofonowych, UltraPhono będzie znakomicie współpracował z praktycznie każdym modelem wkładki: MM, MI oraz MC. Co ważne, nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi. Dla maksymalnej wygody umieściliśmy przełączniki na spodzie urządzenia.

Dwa przyciski oferują możliwość wyboru trybu Mono oraz uruchomienia filtra subsonicznego. Jeśli jesteś fanem nagrań Mono lub po prostu posiadasz starsze płyty lub ich wznowienia takiej jak 'Beatles in Mono' czy Mobile Fidelity Sound Lab 'Bob Dylan', tryb Mono stanowczo poprawi ich brzmienie, tak jakbyśmy cofnęli się w czasie i słyszeli muzyków w studiu podczas nagrania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację