Polpak

sobota, 22 sierpnia 2020

NuPrime Alita, DAC & Headphone Amp - zapowiedź testuTrzy zdjęcia ze strony NuPrime Audio


Amerykańska firma NuPrime od 2004 roku prowadzona przez pana Jasona Lima nie próżnuje i co chwila atakuje rynek audiofilski. Światło dzienne właśnie ujrzał nowy "DAC & Headphone Amp" o wdzięcznej nazwie NuPrime Alita (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Za dekodowanie sygnału cyfrowego na analogowy odpowiada przetwornik AKM AK4493, który brzmieniowo łączy w sobie wyszukane ciepło z detalicznością i przestrzennością. Z kolei pokładowy wzmacniacz słuchawkowy został przetransferowany z topowego NuPrime DAC-10H, przy czym gniazda słuchawkowe w Alita to 6,35 mm jack oraz zbalansowany 4,4 mm Pentaconn. Urządzenie to jest również pełnoprawnym przedwzmacniaczem liniowym z potencjometrem opartym o cyfrową drabinkę rezystorową ze skokiem 0,5 dB. Sygnał z gniazd wejściowych jest przetwarzany przez autorski procesor FPGA NuPrime SRC IC. Całość sterowana jest mikroprocesorem z retencją pamięci. Nieźle.

Po bliższych oględzinach i póki co, krótkich odsłuchach, mogę napisać, iż NuPrime Alita to bardzo ciekawa maszynka! Urządzenie dojechało do mnie wczoraj - bezpośrednio od polskiego dystrybutora Rafko z Białegostoku.

NuPrime Alita - najważniejsze cechy:
- sterowanie urządzenia autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
- przetwarzanie cyfrowego sygnału przez programowalny chip FPGA SRC IC dla ultra niskich zniekształceń jitter,
- ultra niskoszumne tranzystory polowe JFET,
- przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0,5 dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła,
- obsługa ASIO 2.1,
- autorskie sterowniki do systemu Windows,
- obsługa formatów DoP (DSD over PCM),
- gniazdo USB na opcjonalny dongle Bluetooth lub WiFi,
- antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację