Polpak

sobota, 1 sierpnia 2020

Plan recenzji - sierpień 2020 r.
Sierpień to tradycyjny czas letnich urlopów, więc i załoga Stereo i Kolorowo planuje wypoczynek. Dlatego w tym miesiącu będzie mniej publikacji recenzji, co nie oznacza, że w ogóle. Będą, ale o mniejszej częstotliwości.

1. Właśnie kończę test dwóch premierowych urządzeń amerykańskiego Mobile Fidelity Electronics. A w zasadzie - nawet trzech! Są to: gramofon MoFi UltraDeck+ M, przedwzmacniacz gramofonowy MoFi UltraPhono oraz wkładka gramofonowa MoFi MasterTracker MM (zobacz zapowiedź testu TUTAJ). Muszę szczerze napisać, że Mobile Fidelity Electronics użyło wszelkich swoich znajomości, wpływów i powiązań, aby stworzyć optymalne urządzenia służące do odtwarzania płyt analogowych. 

2. Równolegle do gramofonu i przedwzmacniacza gramofonowego MoFi testuję też brytyjski przedwzmacniacz gramofonowy Exposure XM3 (zobacz TUTAJ). To jest już wysoka liga analogowa! Bardzo dobry przedwzmacniacz o charakternym, acz kulturalnym dźwięku.
3. Do powyższych testów gramofonu i dwóch przedwzmacniaczy używam ciekawe interkonekty gramofonowe - to dalekowschodnie Viborg Audio LC801 (zobacz TUTAJ). Świetne wykonanie za niewygórowaną cenę.
4. Kolejnym "gramofonowym" testem będzie wkładka gramofonowa Pro-Ject Pick it DS2 MC (czytaj zapowiedź testu TUTAJ), którą mam zamontowaną w moim gramofonie Nottingham Analogue Horizon, ale będę chciał też jej posłuchać na gramofonie MoFi UltraDeck+M.
5. Powoli zbliżam się do końca odsłuchów francuskiego wzmacniacza lampowego Pier Audio MS-300 HD (czytaj zapowiedź TUTAJ) opartego o lampy elektronowe 300B. W zasadzie już miałem ten test kończyć, ale nadarzyła się okazja wypożyczenia kilku kompletów lamp 300B, które będą tematem kolejnej recenzji.

ę6. Owe lampy elektronowe 300B wspomniane powyżej to: 
- Psvane Acme 300B (zobacz TUTAJ),
- Psvane WE 300B Plus, czyli wierne repliki Western Electric (zobacz TUTAJ),
- Psvane Treasure Mark II 300B-T (zobacz TUTAJ),
- Psvane UK Design 300B-L (zobacz TUTAJ) oraz
- Full Music 300B/c (zobacz TUTAJ).
7. Zaś następny wzmacniacz przewidziany do opisu to niemiecki SPL Director Mk2 oraz SPL Performer s800 (czytaj zapowiedź TUTAJ). To przedwzmacniacz i DAC oraz stereofoniczna końcówka mocy. Co prawda przedwzmacniacz SPL Director Mk2 już opisywałem na blogu (czytaj TUTAJ), ale końcówkę mocy jeszcze nie. Koniecznie trzeba to nadrobić.
8. Jak widać na powyższym zdjęciu, zestaw SPL połączony został ciekawymi interkonektami. W zeszłym miesiącu będąc w zaprzyjaźnionym salonie hi-fi Premium Sound w Sopocie "podebrałem" im przewody zbalansowane Vermouth Audio Rhapsody XLR (zobacz TUTAJ) w celu wykorzystywania ich w teście wspomnianego zestawu SPL: przedwzmacniacz/DAC i stereofoniczna końcówka mocy - SPL Director Mk2 i SPL Performer s800.
9. W lipcu planuję opisać najnowszy CocktailAudio X45 (czytaj TUTAJ), czyli odtwarzacz audio z wbudowanym referencyjnym DAC-iem Dual Sabre32, CD Ripper, serwer muzyczny, streamer sieciowy, radioodbiornik FM/DAB+ - i co tam jeszcze. Bardzo uniwersalne urządzenie. I nowoczesne!
10. Mam nadzieję, że w sierpniu wystarczy mi czasu, aby bliżej przyjrzeć się słuchawkom firmy Monoprice. Tym razem będzie to model Monoprice Monolith M650 (zobacz TUTAJ) z berylowymi przetwornikami dynamicznymi.
11. W recenzenckich planach mam także zestaw przenośny odtwarzacz plikowy (i DAC) oraz słuchawki: Hidizs AP80 PRO (zobacz TUTAJ i TUTAJ) oraz Hidizs MS1 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Bardzo przyjemne granie - na wakacje jak znalazł!
12. W kolejce na opis czeka nowy odtwarzacz plikowy i streamer Matrix Audio Element M (zobacz TUTAJ). Przyjechał do mnie jakieś dwa tygodnie temu, ale po jego uruchomieniu od razu stał się podstawą wszelkich odsłuchów. Doskonale grające urządzenie o ponadstandardowej funkcjonalności oraz o wysokiej ergonomii.
13. Sierpień chciałbym ukoronować recenzją francuskich głośników podstawkowych Focal Chora 806 (czytaj TUTAJ). Ich konstrukcja obejmuje 1-calowy przetwornik wysokotonowy wykonany z TNF Aluminium/ Magnez oraz 6,5-calowy przetwornik średnio/- niskotonowy wykonany w autorskiej technologii „Slatefiber“ polegającej na połączeniu włókien węglowych oraz termoplastycznego polimeru.14. Tak prezentuje się sierpniowy plan testów na Stereo i Kolorowo. Myślę że z uwagi na planowane wakacje nie uda mi się opublikować więcej niż ze cztery testy, może ciut więcej. Resztę przełożę na wrzesień. Oczywiście, to, co przyjedzie na testy w sierpniu zapowiem osobnym postem na blogu. Zapraszam do lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację