Polpak

piątek, 25 grudnia 2020

S.M.S.L. M400 i S.M.S.L. SP400, DAC i wzmacniacz słuchawkowy - zapowiedź testu

Już nawet nie wspominam o tym, że dopiero co opisywałem na Stereo i Kolorowo premierowe sprzęty dalekowschodniej S.M.S.L., a ta firma w międzyczasie wypuściła już kilka nowych. Nota bene nie jest to "przypadłość" jedynie S.M.S.L., a wielu innych chińskich, które niczym rozpędzona, szalona taśma produkcyjna, co chwila wytwarzają "coś" nowego. Zresztą zanim "to to" dopłynie kontenerem do Europy (lub do USA), to owa fabryka będzie miała w ofercie już jakiś nowy model, a ten płynący będzie już modelem przestarzałym. Takie nadeszły czasy, ale tylko się z tego cieszyć... 

Tym razem naraz zapowiadam test aż dwóch urządzeń, ale są one względem siebie komplementarne, stąd owo spiętrzenie. To S.M.S.L. M400 (zobacz TUTAJ) i S.M.S.L. SP400 (zobacz TUTAJ), czyli DAC i wzmacniacz słuchawkowy. To nie są urządzenia typu combo (czyli DAC, słuchawkowiec i przedwzmacniacz w jednej obudowie), do jakich przyzwyczajają nas ostatnio różne firmy, a dwa niezależne urządzenia - 1) pełnoprawny, symetryczny wzmacniacz słuchawkowy oraz 2) zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy PCM/DSD/MQA, z funkcją przedwzmacniacza liniowego i odbiornika Bluetooth.

Przetwornik cyfrowo-analogowy S.M.S.L. M400 został wyposażony we flagowy układ DAC AK4499 (32-bitowy, 4-kanałowy) japońskiej firmy Asahi Kasei Microdevices wraz z 16-rdzeniowym układem odbiorczym USB XMOS XU216 drugiej generacji oraz podwójnymi, niezależnymi oscylatorami krystalicznymi ACCUSILICON. M400 jest w stanie dekodować sygnał PCM do 32-bit/768 kHz i DSD do DSD512 w sposób natywny. DAC ten zapewnia pełne dekodowanie MQA. Zainstalowano tu również wyjątkowo wydajne wzmacniacze operacyjne OPA1611 i OPA1612. Urządzenie obsługuje różne wejścia i ich tryby: USB, optyczne, koncentryczne, IIS i Bluetooth. Wejście Bluetooth obsługuje wszystkie najnowsze kodeki Hi-Res, w tym: UAT, LDAC, AptX HD i inne. (UAT to najnowszy wysokiej jakości kodek opracowany przez HiBy, który oferuje transmisję o przepływności 24-Bit/192 kHz, gwarantując najlepszą jakość dźwięku przesyłanego strumieniowo przez łączność bezprzewodową). M400 posiada też dwie opcje wyjścia, jedno w pełni zbalansowane wyjście XLR i jedno niezbalansowane wyjście RCA.

Z kolei S.M.S.L. SP400 to zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy "THX AAA-888 MQA". Obwód wzmacniający zawiera wysokowydajny chip THX AAA-888. Jest on w stanie wypracować dużą moc wyjściową, która będzie mogła towarzyszyć zdecydowanej większości słuchawek na rynku, w tym tych najbardziej wymagających, przy zachowaniu bardzo niskiego poziomu zniekształceń harmonicznych. Układowi temu oczywiście asystują wysokiej klasy precyzyjne komponenty, które umożliwiają SP400 ujawnienie pełnego potencjału oraz bogatą i dokładną reprodukcję dźwięku. Ponadto urządzenie to obsługuje odtwarzanie plików Master Authenticated Quality (MQA), co potencjalnie zapewnia odtwarzanie jak najbardziej zbliżone do oryginalnego nagrania studyjnego. Co istotne, aby dostosować się do różnych typów słuchawek, SP400 oferuje 3-stopniową kontrolę wzmocnienia. W ten sposób możliwe jest użycie modeli zarówno o wysokiej czułości, jak i o wysokiej impedancji.


Piloty zdalnego sterowania są w obu zestawach

Zdejmuję folię ochronną

Górne pokrywy są pokryte szkłem - zupełnie jak fronty niektórych nowoczesnych smartfonówŚwietne wyświetlacze!

Regulacja "Gain" słuchawek


W obu urządzeniach dostępnych jest sporo ustawień i regulacji


Ładny komplecik...

Tył urządzeń

Tu już zainstalowana antenka Bluetooth

Oba urządzenia spiąłem interkonektami RCA Haiku-Audio i doprowadziłem sygnał cyfrowy via interkonekt M&B Audio Diamond USB

Słuchawki planarne Sendy Audio AIVA

Słuchawki Fostex TH610

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację