Polpak

środa, 30 grudnia 2020

Switch sieciowy PPA Studio v2, zasilacz CIAudio VDC 5 MKII - zapowiedź testu

Kilka dni temu otrzymałem na testy odtwarzacz strumieniowy Volumio Primo (zobacz zapowiedź TUTAJ). Dystrybutor GFmod obiecał dosłać specjalny switch do tego odtwarzacza, ale także zasilacz liniowy i odpowiednie przewody. Przesyłka właśnie nadeszła, dzielę się jej zawartością z Czytelnikiem.

Switch to PPA Studio v2 (Paul Professional Audio Studio, zobacz TUTAJ i TUTAJ), wytwarzany jest na Tajwanie. Jak podaje dystrybutor jest "punktem obowiązkowym w systemach opartych o streaming". Jest przystosowany do wysokich wymagań PC Audio. Znacznie podnosi jakość dźwięku przy strumieniowaniu online wysokiej rozdzielczości z Tidal , Tidal MQA, Spotify czy YouTube. Stworzony by podnieść jakość dźwięku w systemach opartych o streamery i serwery z lokalnymi plikami muzycznymi NAS.

Znaczący progres w jakości dźwięku następuje także jeśli Switch PPA Studio włączyć przed routerem, który następnie łączy się przez Wi-Fi. (A nie tylko przy połączeniu kablowym). Mechanizm działania Izolacja galwaniczna od zakłóceń z sieci, czyli rodzaj "fosy" separującej od zakłóceń w sygnale.  Wyposażony jest w precyzyjny zegar o przetaktowywania pakietów danych danych.

Dodatkowo switch PPA Studio v2 powinien być zasilany osobnym zasilaczem. Dystrybutor GFmod rekomenduje amerykański  CIAudio VDC 5 MKII (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To precyzyjny zasilacz liniowy 5 V adresowany do zastosowań audio hi-fi. Zasilacz to m.in. niskoszumny transformator zalewany 35 VA E, najwyższej jakości gniazda IEC Schurter z wyłącznikiem soft click, super szybkie diody schottky.

Dodatkowo otrzymałem także przewód sieciowy 5 V (zobacz TUTAJ) oraz zasilający IEC (zobacz TUTAJ) - oba to galanteryjny wyrób własny GFmod.
1 komentarz:

  1. Nie anonim tylko "Gall". Jest takie doświadczenie z zakresu psychologi, profesor pokazuje studentom dłuższy i krótszy kij. Na dłuższy mowi krótszy i większość tak uważa.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację