Polpak

sobota, 19 grudnia 2020

Cyrus CDi-XR, odtwarzacz płyt kompaktowych - zapowiedź testu

 

Kilka dni temu przebywając służbowo w Poznaniu przy okazji odwiedziłem biznesowego przedstawiciela marki Cyrus na Europę. Tak, europejski development management marki Cyrus dokonywany jest z właśnie Polski, z Poznania. Pojechałem tam zwrócić dopiero co przetestowany wzmacniacz zintegrowany Cyrus i9-XR (czytaj recenzję TUTAJ), ale miałem też przyjemną okoliczność odsłuchów kilkunastu różnych sprzętów Cyrusa w pomieszczeniu odsłuchowym owego przedstawiciela.

Po kilku godzinach angażujących odsłuchów wyjechałem nie tylko z intensywnym i pogłębionym poczuciem, że "brytyjski Cyrus znakomitą firmą hi-fi jest", ale także i z nowym urządzeniem Cyrusa w bagażniku mojego auta. Nowym, czyli premierowym z serii XR. To odtwarzacz płyt kompaktowych Cyrus CDi-XR (zobacz TUTAJ).

Cyrus w ramach swojej nowej serii XR zaproponował aż dwa odtwarzacze płyt kompaktowych - rzeczony model CDi-XR oraz model CDt-XR. Ten pierwszy jest pełnoprawnym odtwarzaczem CD (czyli z wewnętrznym DAC-iem), zaś ten drugi to sam transport CD, który do pracy wymaga zewnętrzny DAC.

Jak podaje Cyrus, CDi -XR został zaprojektowany jako referencyjny zintegrowany odtwarzacz CD, jest oparty konstrukcyjnie na modelu CD I. Zawiera wiele nowatorskich technologii opracowanych przez firmę Cyrus w ostatnich latach. Odtwarzacz ten ma zaimplementowany mechanizm CD „Servo Evolution”. Zasada tego projektu polega na tym, aby już za pierwszym razem odczytać jak najwięcej informacji z samego dysku, zamiast polegać na „ponownym odczytaniu” lub „korekcji błędów”. System ten redukuje ponowne odczyty i korekty o około 20%, zapewniając nie tylko czystszy strumień danych dla przetwornika cyfrowo-analogowego, ale także znacznie mniej szumów indukowanych w analogowych stopniach wyjściowych. Wewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy został umieszczony na własnej, ekranowanej sekcji płytki drukowanej, aby ograniczać przenoszenie szumów. DAC w CDi-XR to firmowa platforma QXR DAC drugiej generacji (32 bit 2nd Gen QXR DAC).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację