Polpak

wtorek, 1 grudnia 2020

Plan recenzji - grudzień 2020 r.

Kilka zapowiadanych wcześniej, premierowych zdjęć, nowego wzmacniacza Cyrus i9-XR


Ale ten czas pędzi - przecież dopiero co był Nowy Rok i zaczynał się styczeń, a już przyszedł grudzień, czyli prawie koniec szalonego roku 2020! Dla redakcji bloga Stereo i Kolorowo był to bardzo aktywny recenzencki czas. Pozostał jeszcze ostatni miesiąc roku 2020, a ten też zapowiada się dość bogato w testy. Oto plan na grudzień:

1. Powolutku kończę recenzję amerykańskich monitorów aktywnych Barefoot Footprint 02 (czytaj zapowiedź testu TUTAJ). Myślę że "uporam się" z nią do końca tygodnia.2. Od dwóch tygodni słucham muzyki na niemieckim wzmacniaczu zintegrowanym T+A PA 2500 R (zobacz TUTAJ). Kapitalna maszyna! Test jest w fazie początkowej, ale szybko postępuje, więc chyba będzie opublikowany w drugiej kolejności po monitorach Barefoot Footprint 02.3. Zaraz potem chciałbym przybliżyć Czytelnikowi fantastyczny japoński odtwarzacz plikowy/serwer muzyczny I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB (czytaj zapowiedź testu TUTAJ). To jest bardzo ciekawy sprzęt!4. Kolejny streamer, którym jestem wręcz zachwycony to brytyjski Cyrus Xa (zobacz TUTAJ). Co prawda wygląda trochę jak dawny samochodowy radioodbiornik, aczkolwiek streamuje i gra wyśmienicie.5. Kontynuując temat brytyjskich Cyrusów, to oczywiście ze specjalną atencją traktuję ultra-premierowy wzmacniacz zintegrowany (i jednocześnie DAC) Cyrus i9-XR (zobacz TUTAJ), który zresztą jest bohaterem wstępnych zdjęć na górze strony.


6. W kolejce czeka włoski wzmacniacz lampowy Synthesis Roma 510 AC (czytaj TUTAJ) na lampach elektronowych KT88. Wyjątkowo piękny design i takie same granie...7. Kolejny wzmacniacz to francuski tranzystorowy YBA Genesis IA3A (czytaj zapowiedź TUTAJ). Bardzo ciekawy wzmacniacz - YBA to marka mało znana w Polsce, acz zdecydowanie warta bliższej znajomości!8. Przez ostatni miesiąc słucham na premierowym gramofonie Pro-Ject Debut Carbon EVO (czytaj TUTAJ).  Trudno wyjść z podziwu jak szybko zaawansowana technologia gramofonowa "trafia pod strzechy". No bo gramofon o przyzwoitym designie, z drewnianym wykończeniem, karbonowym ramieniem i duńską wkładką Ortofon 2M Red może kosztować nieco powyżej 2 000 PLN... 9. Kilka dni temu do testów otrzymałem słuchawki typu "trzy w jednym" - to premierowe HiFiMAN Deva (zobacz TUTAJ), które łączą w sobie trzy funkcje. Podstawową są oczywiście słuchawki w trybie przewodowym bądź bezprzewodowym, ale mają także specjalną przystawkę Bluemini, która oprócz łączności bezprzewodowej zapewnia także funkcję USB DAC (kiedy ją przewodowo przyłączyć do źródła cyfrowego).10. Od mniej więcej tygodnia używam w głównym systemie analogowe przewody symetryczne XLO Reference R3-2-1M (zobacz TUTAJ). Bardzo przyjemne kabelki - nie ukrywam, że bardzo lubię kanadyjsko-amerykańską firmę XLO.Tak prezentuje się plan testów na grudzień - jest ambitny, ale jak najbardziej możliwy do zrealizowania. Tradycyjnie, kolejne sprzęty do recenzji zapowiem jak już do mnie fizycznie dojadą. A spodziewam się jeszcze kilku interesujących urządzeń. Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację