Polpak

czwartek, 29 października 2020

Odtwarzacz strumieniowy Cyrus Stream Xa - zapowiedź testu
Dawno na stronach Stereo i Kolorowo nie gościł sprzęt szacownej brytyjskiej firmy Cyrus. Ale dziś właśnie przyjechał do mnie odtwarzacz strumieniowy Cyrus Stream Xa (zobacz TUTAJ i TUTAJ), z czego bardzo się cieszę. Zaraz po otrzymaniu streamera wypakowałem go z kartonu, a po trzech minutach już grał. A w zasadzie strumieniował muzykę z Tidal HiFi. Bezproblemowy streaming i bardzo intuicyjna obsługa za pośrednictwem firmowej aplikacji "Cyrus Cadence". 

Jak podaje producent, Stream Xa zawiera wysokiej jakości rozszerzoną wersję silnika strumieniowego Cyrus z 24-bitowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Stream Xa to odtwarzacz strumieniowy, który zapewnia dostęp do cyfrowej biblioteki muzycznej oraz usług streamingowych takich jak TIDAL czy radio internetowe. Dzięki doskonałej konwersji danych cyfrowych na sygnał analogowy oraz ich optymalizacji, zapewniona jest wysoka jakość dźwięku. Połączenie z siecią domową przez Wi-Fi czy Ethernet działa szybko i sprawnie. Dzięki wyposażeniu w pięć wejść cyfrowych oraz dwa wyjścia analogowe, możemy bez problemu podłączyć zewnętrzne źródła dźwięku.

Odtwarzacz obsługuje takie usługi muzyczne jak: Tidal oraz Qobuz, które oferują dostęp do szerokiego katalogu utworów w doskonałej jakości. Stream XA pozwala również na odsłuch radia internetowego TuneIn, które umożliwia odsłuch ponad 100 000 kanałów lokalnych i międzynarodowych.

Wewnętrzne obwody Stream Xa zostały zaprojektowane w dwóch sekcjach, co pozwala na poprawę jakości brzmienia poprzez podłączenie zewnętrznego zasilacza (PSX R2). Zasilacz ten kompletnie odizolowuje sekcję DAC-a, poprawiając tym samym timing oraz eliminując intermodulacje, które mogą mieć wpływ na wyjściowy sygnał analogowy. Sam Stream Xa charakteryzuje się doskonałym brzmieniem, natomiast uzupełnienie go o dodatkowy zasilacz zadowoli nawet najbardziej wymagających audiofilów.

Specyfikacja techniczna:
- Wyjścia: SPDIF coaxial, Stereo RCA analogue - para fixed, PSX-R (dla opcjonalnego zasilacza), MC-BUS (do komunikacja z pozostałymi komponentami Cyrus)
- Wejścia: 2 x Optical SPDIF, 3 x Coaxial S/PDIF, USB A, Ethernet
- Wspierane formaty plików: WAV, FLAC, ALAC, AAC, MP3, WMA, AIFF
- Zgodność częstotliwość próbkowania: aż do 24 bit/192 kHz
- Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.): 73 x 215 x 360 mm
- Masa: 4,7 kg


Pudło od streamera nieco sfatygowane, bo do testów otrzymałem tzw. sample, a ten swoje już przeszedł...


Akcesoria


Uruchomienie strumieniowania zajęło mi nie więcej niż 2-3 minuty


Uroczo minimalistyczny wyświetlacz

Solidna obudowa - typowa dla Cyrus

Stosunkowo dużo różnych gniazd

Gram z "lampy" Feliks-Audio Arioso 300B SE

Cały system

Tak wygląda nakładka Cyrusa na TidalTrzy przykłady strumieniowanych albumów z Tidal za pośrednictwem firmowej aplikacji Cyrus Cadence

Radio internetowe odbiera ponad 100 000 stacji! - w tym Radio Nowy Świat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację