Polpak

czwartek, 1 października 2020

Plan recenzji - październik 2020 r.

Tak prezentuje się pokój odsłuchowy Stereo i Kolorowo w dniu 1 października '20...


Zostały już jedynie trzy ostatnie miesiące tego szalonego roku 2020, a Stereo i Kolorowo, pomimo że pędzi z recenzjami, to i tak wciąż nie może nadążyć z bieżącymi. Obiecywałem, że większą część ważnych testów na pewno opublikuję we wrześniu, lecz powodu chronicznego braku czasu, muszę je "przerzucić" na październik. Tak też, niestety, stanie się z fantastycznym DAC-iem NuPrime Alita. Ale za to jego monografia ukaże się jako pierwsza w kolejności, na samym początku października.

1. No właśnie. Mam już prawie gotowy tekst recenzji premierowego przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza słuchawkowego NuPrime Alita (zobacz zapowiedź testu TUTAJ). Używam go także jako przedwzmacniacz liniowy dla monitorów aktywnych Barefoot Footprint 01 i HEDD Type 20.2.  Następnie opublikuję test polskiego wzmacniacza lampowego Feliks-Audio Arioso 300B SE (zobacz TUTAJ) - to wersja specjalna, przygotowana z okazji jubileuszu 20-lecia firmy. Oprócz tego, że odsłuchiwałem go na fabrycznych lampach elektronowych (300B Electro-Harmonix), to także wymieniałem je na innych 5. par. Efekt tej zabawy opisałem już wcześniej - TUTAJ.3. Nieomal od miesiąca słucham na studyjnych monitorach aktywnych Barefoot Footprint 01 (zobacz TUTAJ). Chyba będę musiał przeprogramować swoje dotychczasowe postrzeganie systemów hi-fi, albowiem, jak się okazuje, porządne studyjne monitory aktywne mogą dostarczyć dźwięk niesamowicie wysokiej klasy, przy której blednie wszystko inne dookoła...4. Identycznie jak powyżej, rzecz ma się z niemieckimi studyjnymi monitorami aktywnymi HEDD Type 20 (zobacz TUTAJ). Po prostu "killery"!5. Niedawno przyjechały do mnie dość nietypowe monitory ze Szwecji - to Dynavoice Definition DM-6 (czytaj TUTAJ). Piszę "nietypowe", albowiem kosztują mniej niż 2 000 PLN, a mają niecodzienną budowę. Przede wszystkim to "hybrydowy układ tweetera" składający się z dwóch przetworników: tekstylnej kopułki 38 mm oraz głośnika wstęgowego rozszerzającego zakres przenoszenia aż do 32 000 Hz, a do tego 4-stopniowa regulacja głośnika wysokotonowego.6. Od tygodnia mam przyjemność zapoznawać się z wielce oryginalnym zestawem brytyjskiego Chorda (zobacz TUTAJ). To Chord Hugo 2 i Chord 2Go: DAC/wzmacniacz słuchawkowy i streamer (przystawka sieciowa). Nigdy, do tej pory, z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. 


7. Lada moment opublikuję test wzmacniacza zintegrowanego Cambrigde Audio Edge A (zobacz TUTAJ). To baaardzo duuuża i ciężka maszyna, acz zapewniająca wyjątkowo wysokogatunkowy dźwięk.
8. W kolejce na recenzję czekają francuskie słuchawki Focal Listen Professional (czytaj TUTAJ). Mało ostatnio słuchawek na stronach Stereo i Kolorowo, ale te Focale z pewnością są niepowtarzalne. O szczegółach wkrótce!
9.  Całkiem niedawno z krakowskiego HiFiStation otrzymałem do odsłuchów niemieckie przewody głośnikowe i interkonekty analogowe o wspólnej nazwie Eagle Cable High End Deluxe (zobacz TUTAJ). Używam je jako testowe we wszystkich ostatnich odsłuchach na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni.  
10.  Kolejne ciekawe ciekawe kabelki to interkonekty gramofonowe - dalekowschodnie Viborg Audio LC801 (zobacz TUTAJ). Świetne wykonanie za niewygórowaną cenę. Długo miałem je zainstalowane pomiędzy gramofon MoFi UltraDeck+ M a przedwzmacniacz gramofonowy MoFi UltraPhono.
11. Jeszcze pod koniec sierpnia przyjechał do mnie ciekawy przewód USB "Made in Scotland". Tym przewodem jest Atlas Cables Mavros Grun USB A-B 1m. (zobacz TUTAJ). Mavros został wyposażony w firmowy system uziemienia "GRUN", który wyrównuje potencjały między dwoma urządzeniami i redukuje zakłócenia do niesłyszalnych wartości. Ciekawa konstrukcja, referencyjne wykonanie. 
12. Niniejszym przedstawiam Czytelnikowi wzmacniacz S.M.S.L. SA300 (zobacz  TUTAJ) o masie zaledwie około 1 kg i równie niewielkich gabarytów 70 x 73 x 188 mm. "To to" ma wymiary najwyżej przedwzmacniacza gramofonowego, ewentualnie DAC-a, ale nie pełnoprawnego wzmacniacza zintegrowanego - a jednak! Test już w październiku.
13. Kilka dni temu otrzymałem na testy nowy iFi iPhono3 (czytaj TUTAJ), który skonstruowany został w oparciu o bardzo wysokiej jakości komponenty, selekcjonowane specjalnie dla iFi Audio. Jego architektura pochodzi bezpośrednio z referencyjnego phono-stage AMR PH-77. Przedwzmacniacz konfekcjonowany jest w zestawie z firmowym zasilaczem iFi iPower X o innowacyjnej technologii zasilania.
14. Dokładnie wczoraj, czyli ostatniego dnia września, otrzymałem do odsłuchów zestaw firmy Trigon Elektrik GmbH. Przedstawiciel polskiego dystrybutora EIC przywiózł do mnie, do Gdyni, dwa urządzenia na tygodniowe odsłuchy. Są to Trigon Exxceed Integrated Amplifier oraz Trigon Exxceed CD, czyli wzmacniacz zintegrowany (i jednocześnie DAC) oraz odtwarzacz płyt CD (zobacz TUTAJ). Zapraszam do październikowej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację