Polpak

środa, 30 września 2020

Trigon Exxceed oraz Trigon Exxceed CD, wzmacniacz zintegrowany oraz odtwarzacz płyt CD - zapowiedź testu
Firma Trigon Elektronik GmbH  (zobacz TUTAJ) została założona w 1996 roku w niemieckim mieście Fuldabrück (Hesja); za jej powstanie odpowiedzialni są dwaj panowie - Ralf Kolmsee i Rainer Reddemann. Powołując do życia Trigon Elektronik GmbH postanowili zrealizować swoje marzenie: stworzyć trwałe, świetnie zaprojektowane produkty, które nie są budowane pod wpływem krótkoterminowych trendów, ale raczej osiągają swoją jakość i wartość poprzez ciągły rozwój i doskonalenie. W aktualnej ofercie znajdują się produkty w trzech liniach: Premium, Exxceed, Exxact, zaś ofertę uzupełniają przedwzmacniacze gramofonowe z zewnętrznym zasilaniem a nawet z zasilaniem akumulatorowym.

Dziś przedstawiciel polskiego dystrybutora EIC przywiózł do mnie, do Gdyni, dwa urządzenia Trigon Elektronik GmbH na tygodniowe odsłuchy. Są to Trigon Exxceed Integrated Amplifier oraz Trigon Exxceed CD, czyli wzmacniacz zintegrowany (i jednocześnie DAC) oraz odtwarzacz płyt CD - zobacz TUTAJ oraz TUTAJ.

* * *

Wzmacniacz zintegrowany Exxceed jest pierwszym elementem nowej generacji komponentów audio. Analogowych i cyfrowych. Technologia, dźwięk i design na najwyższym poziomie. Teraz i w przyszłości. W Exxceed skoncentrowano esencję 20-letniego doświadczenia w budowie wzmacniaczy, klasyczny i zarazem nowoczesny. W ten sposób klasyczna analogowa konstrukcja dual mono łączy się z możliwością zapewnienia odpowiedniego dostępu do czterech - z opcjonalnym modułem USB / DSD do pięciu - źródeł cyfrowych o wysokiej rozdzielczości oraz czterech źródeł analogowych. W ten sposób suwerenny rozwój wykonawczy łączy się z odtwarzaniem muzycznych subtelności, tworząc techniczną podstawę dla odtwarzania muzyki, która jest wierna ideałowi. Muzyka wkracza na scenę i staje się przeżyciem. Z tego ostatniego można się cieszyć nie tylko przez podłączone głośniki, ale także przez słuchawki dzięki zintegrowanemu wzmacniaczowi słuchawkowemu.

Exxceed Integrated jest opakowany w ponadczasowo elegancką obudowę wykonanej z litego aluminium i stali bez widocznych śrub. Architektura obudowy z wybieranymi powierzchniami - anodowane, powlekane Nextel lub chromowane - nie tylko umożliwia dostosowanie do otoczenia, ale także chroni silnie wzmocnione sygnały audio dzięki cechom technicznym, takim jak konstrukcja warstwowa pokrywy obudowy i stopom tłumiącym drgania przed szkodliwym wpływem mikrofonii.

Symetrycznie rozmieszczone elementy sterujące, wybór źródła po lewej stronie i głośność po prawej stronie to powtarzające się podstawowe funkcje, które można obsługiwać intuicyjnie. Duży wyświetlacz TFT, który można wyłączyć i skonfigurować w kolorze, wyraźnie pokazuje wszystkie stany robocze i funkcje operacyjne.

W trybie menu, które można wybrać za pomocą funkcji dotykowej, oba kontrolery mają drugą funkcję: wybierz w lewo, ustaw w prawo. Na przykład balans, poziom wejść, ich nazwy lub różne filtry zintegrowanego przetwornika cyfrowo-analogowego. Oczywiście najważniejszymi funkcjami Exxceed można sterować także za pomocą dostępnego opcjonalnie pilota zdalnego sterowania na podczerwień Trigon Director Premium.

Przejrzystość projektu i logika obsługi łączą wymagania estetyczne i bezproblemową przydatność do codziennego użytku. Wartość wyglądu zewnętrznego jest odzwierciedleniem technicznego know-how i jego realizacji. Konstrukcja Exxceed Integrated łączy cechy optyczne, dotykowe i oczywiście muzyczne na wyjątkowym poziomie.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa 2 x 100 W /  2x 170 W 8/4 Ohm
- Wejścia 5 x analogowe, 4 x cyfrowe SPDIF
- opcjonalnie 1x USB-HiRes Audio PCM / DSD
- Impedancja wejściowa analog 47 kOhm
- Wyjścia 1x głośnik, 1x Cinch (Pre / Rec), 1x XLR Pre Out, 1x słuchawki (32-250 Omów)
- Zniekształcenie < 0,015%
- Pasmo przenoszenia 5 Hz - 250 kHz (-3 dB)
- Crosstalk < -80 dB
- S / N <-92 dBA przy 1 W przy 4 Omach
- Wymiary 440 mm X 110 mm X 380 mm (SxWxG)
- Masa 18,3 kg

* * *

Odtwarzacz CD Trigon Exxceed CD. Odtwarzacz CD - klasyk do odtwarzania muzyki. Odkryj na nowo kolekcję płyt z najnowszą technologią. Napęd audio opracowano specjalnie do odtwarzania wysokiej jakości dźwięku z płyt CD, w połączeniu z dzisiejszą technologią konwertującą, wydobywa wszystko, co słyszeli muzycy.

Specyfikacja techniczna:
- Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz (+ -1 dB)
- Zniekształcenie < 0,01%
- Crosstalk <-84 dB (1 kHz)
- S / N <-102 dB
- Wyjścia 1x Cinch, 1x XLR, 1x S / Pdif (optyczne), 1x BNC (cyfrowe)
- Poziom wyjściowy 2V ef
- Wymiary 440 mm X 110 mm X 365 mm (SxWxG)
- Masa 9,3 kgBezpieczny sposób pakowaniaW zestawie znajdują się dwa bardzo przyzwoite przewody zasilająceSuper masywne i solidne konstrukcje!


Ciekawy design

Gałka głośności otoczona jest czerwonymi diodami zapalającymi się w miarę pogłaśniania sygnału

Solidna, metalowa szuflada napędu CD wraz z prowadnicami


Płyta kompaktowa już leży w szufladzie


Tył urządzeń

"Piramidka" ze sprzętów

Bardzo wyraźne wyświetlacze - dostępne są w kilku opcjach

Do wzmacniacza Exxceed najpierw podłączyłem fińskie głośniki Amphion Argon 7LS 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację