Polpak

czwartek, 24 września 2020

Chord Hugo 2 i Chord 2Go: DAC/wzmacniacz słuchawkowy i streamer (przystawka sieciowa) - zapowiedź testu


Jakie są zalety urządzenia łączącego w sobie mobilny DAC i jednocześnie wzmacniacz słuchawkowy, to każdy wie i jest to zupełnie oczywiste - przenośne tego typu sprzęty też są już normalnością i powszechnością. Ale czy można sobie wyobrazić, że do takiego przenośnego DAC-a oraz wzmacniacza słuchawkowego skonstruowano także mobilną "przystawkę sieciową", czyli coś takiego, co będzie streamować muzykę w wielu formatach i czynić to dodatkowo na baterii? Brytyjski Chord do swojego DAC-a (i wzmacniacza słuchawkowego) Hugo 2 (zobacz TUTAJ) właśnie zaoferował takie rozszerzenie, czyli "przystawkę sieciową" o nazwie 2Go (zobacz TUTAJ). Przekształca ona przetwornik DAC Hugo 2 we w pełni funkcjonalne urządzenie sieciowe (Wi-Fi i Ethernet) z odtwarzaniem dysków maksymalnie do 4 TB, przynosząc jakość dźwięku Hugo 2 DAC do sieciowego audio. No czegoś takiego to jeszcze nie było! 

DAC Chord Hugo 2 oraz przystawkę sieciową Chord 2Go zespala się w jedno urządzenie za pomocą specjalnych zacisków - w taki sposób otrzymuje się kompaktowy, przenośny zestaw DAC/wzmacniacz słuchawkowy/streamer/serwer muzyczny wysokiej klasy - zasilany bateryjnie bądź normalnym prądem elektrycznym. Można odtwarzać pliki z kart SD, streamować Tidal lub Qobuz (inne serwisy w przygotowaniu), słuchać radiowych stacji internetowych, etc. Chord 2Go ma własną aplikację do obsługi funkcji sieciowych - nazywa się Gofigure, dostępna jest na iOS, Windows, OSX, Android lub Linux.

* * *

Chord 2go to wysokowydajny streamer/serwer, który przekształca przetwornik DAC Hugo 2 we w pełni funkcjonalne urządzenie sieciowe (Wi-Fi i Ethernet) z obsługą dysków sieciowych o pojemności do 4 TB, przynosząc jakość dźwięku Hugo 2 DAC do sieciowego audio.

2go korzysta z 2 gniazd na karty microSD o pojemności do 2 TB, do cyfrowego przechowywania i odtwarzania, dzięki czemu Hugo 2 jest także cyfrowym serwerem muzycznym o dużej pojemności (wykorzystującym MPD), oprócz możliwości strumieniowego przesyłania muzyki. Co najważniejsze, w przypadku korzystania z 2go z Hugo 2 (po naładowaniu) wszystkie formy odtwarzania cyfrowego mogą korzystać z samej baterii, co eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych zasilaczy, aby zapewnić najwyższą czystość dźwięku. 

2go zawiera wysoce zaawansowaną zminiaturyzowaną inżynierię elektroniczną, która, zgodnie ze wszystkimi naszymi wzmacniaczami i przetwornikami cyfrowo-analogowymi, wykorzystuje zastrzeżoną technologię brytyjską. Dodanie 2go do Hugo 2, tworzy najbardziej zaawansowany pod względem brzmienia kompaktowy streamer muzyczny.

Bezprzewodowa wygoda (Wi-Fi 2,4 GHz i Bluetooth A2DP) łączą się ze stabilnością i wydajnością łączności przewodowej (Gigabit) Ethernet, ta ostatnia oferuje bezkonfiguracyjną obsługę plug and play. 2go korzysta również z kompleksowego interfejsu audio i oferuje odtwarzanie Tidal, Qobuz i internetowe radio z Spotify (i innymi) przeznaczonymi na przyszłość serwisami. 2go jest również przystosowany do Roon, oferuje bezproblemowy dźwięk i wsparcie DoP / Bit Perfect, a także jest w pełni zgodny z DLNA (serwer / renderer) i gotowy do AirPlay. 

Kluczową cechą 2go jest funkcja automatycznego przełączania wejścia: każdy interfejs audio jest zawsze włączony, dlatego przełączanie między wejściami jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku „play”. 2go automatycznie przełącza się między wszystkimi wejściami, zapewniając płynne wrażenia podczas odtwarzania muzyki z różnych źródeł, a nawet usług przesyłania strumieniowego.

Aby zmontować dwa elementy ze sobą należy wkręcić specjalne łączniki

A następnie dokręcić je z boku

Pełnowymiarowe gniazdo LANDesign typowy dla Chorda - różnokolorowe kule jako regulatory

1 komentarz:

  1. Bardzo jestem ciekawy samego urządzenia Hugo 2 jak sprawdza się jako DAC z wzmacniaczem słuchawkowym.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację