Polpak

wtorek, 8 września 2020

Kolumny podstawkowe Dynavoice Definition DM-6 - zapowiedź testu
Ale to się dziwnie układa z tymi testami na Stereo i Kolorowo. Wczoraj zapowiadałem recenzję trójdrożnych monitorów aktywnych Barefoot Footprint 01 za circa 20 000 PLN, zaś dziś mam przyjemność anonsować głośniki podstawkowe za niecałe 2 000 PLN... Ale to wyjątkowe głośniki, bo szwedzkie Dynavoice Definition DM-6 (zobacz TUTAJ i TUTAJ), które od kilku lat przetaczają się z siłą huraganu po wszelkich światowych redakcjach i blogach audio hi-fi zbierając najwyższe noty i zyskując spore uznanie krytyków i recenzentów. Dlaczego tak się dzieje?

Oprócz oczywiście przykładnego wykonania oraz stosunkowo niskiej ceny (około 1 900 PLN), głośniki te mają też inne atuty. Przede wszystkim to "hybrydowy układ tweetera" składający się z dwóch przetworników: tekstylnej kopułki 38 mm oraz głośnika wstęgowego rozszerzającego zakres przenoszenia aż do 32 000 Hz, a do tego 4-stopniowa regulacja głośnika wysokotonowego (terminale X-change: - 2 dB, 0 dB, + 2 dB i + 4 dB). Z kolei przetwornik średnio-niskotonowy to głośnik o wyjątkowo sztywnym, odlewanym z aluminium koszu z membraną wykonaną z kevlaru. Boczne ścianki skrzynek wykonane są z 18 mm MDF-u, natomiast ścianki przednia i tylna z 15 mm MDF-u wzmocnionego dodatkową malowaną warstwą o grubości 25 mm. Warto też zaznaczyć, iż skrzynki wzmacniane są wewnątrz sztywnymi prętami o wymiarach 4 x 15 mm.

Co istotne, inżynierowie szwedzkiego Dynavoice’a budują kolumny przystosowane do normalnych, codziennych odsłuchów. Pomiary wykonywane są w przeciętnych pokojach mieszkalnym, aby w takich warunkach ich dźwięk był jak najlepszy. Wychodzą z założenia, że kolumny powinny być brzmieniowo elastyczne i zapewniać przyjemność ze słuchania muzyki w każdym zwykłym domu, a nie tylko w laboratorium, w sztucznych warunkach. Bardzo mi się podoba taka idea!

Specyfikacja techniczna
Typ: kolumny podstawkowe
Moc: (RMS): 85 W
Moc (Max): 120 W
Pasmo przenoszenia: 35 - 32 000 Hz
Efektywność: 92 dB
Nominalna impedancja: 6 Ohm
Częstotliwość podziału: 3 000 / 13 000 Hz
Głośnik niskotonowy: 165mm Kevlar cone
Głośnik wysokotonowy: wstęgowy + tekstylny 38mm
Wymiary (SxWxG): 200 x 420 x 330 mm
Masa: 9,1 kg (jednej sztuki)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację