Polpak

niedziela, 27 września 2020

Monitory aktywne HEDD Type 20 - zapowiedź testu

Ta pani nazywa się Hildur Guðnadóttir, pochodzi z Islandii - niedawno zdobyła Oscara z muzykę do filmu "Joker" i nagrodę Grammy za muzykę do serialu HBO „Chernobyl”. Komponuje muzykę do filmów, ale także dla teatru. Gra na wiolonczeli i halldorofonie, również śpiewa. Pani Guðnadóttir w swoim aktualnym domowym studio w Berlinie używa profesjonalnych monitorów aktywnych HEDD Type 20!
W tym tygodniu z warszawskiego MIP Sp. z o.o. dotarły do mnie dwa duże pudła zawierające monitory aktywne (w jednym kartonie lewy monitor, a w drugim - prawy). To niemieckie monitory bliskiego i średniego pola HEDD Type 20 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Berliński HEDD Audio (Heinz Electrodynamic Designs) został założony stosunkowo niedawno, bo w 2015 roku, przez byłego pracownika Adam Audio MD - pana Klausa Heinza i jego syna Frederika Knopa. Aktualna oferta HEDD obejmuje 4. rodzaje monitorów aktywnych (Type 05, Type 07, Type 20 i Type 30), słuchawki HEDDphone (na przetwornikach typu Air Motion Transformer), a także modułowe zestawy kolumn aktywnych HEDD Tower Mains o przeznaczeniu studyjnym oraz audiofilskim.

Monitory te mają zaaplikowane po trzy głośniki - wysokotonowy wstęgowy HEDD Air Motion oraz dwa głośniki niskotonowe o strukturze plastra miodu (7” bas i 4” środek). Za wzmocnienie sygnału odpowiadają trzy moduły końcówek mocy duńskich ICEpower klasy D o mocy 300 Watów każda.

Nie byłoby w powyższej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tytułowe monitory HEDD Type 20 zbierają wyłącznie rewelacyjne recenzje na całym świecie. Ten, kto raz je użył lub usłyszał, za nic w świcie nie chce się z nimi rozstać. Niczym wyjątkowym są tego typu opinie: "Już po godzinie testowania ich w naszym studio sięgnęliśmy po kartę kredytową". Wystarczy nieco przewertować Internet... I dalej: "Po prostu monitory te są profesjonalnym urządzeniem pod względem projektu, konstrukcji, funkcji i sterowania, a także dlatego, że są w stanie przekazać ten sam charakter dźwiękowy, co dobry instrument muzyczny".

* * *

HEDD Type 20 to pełnoprawny trójdrożny system umieszczony w kompaktowej obudowie. Daje to, co najlepsze w świecie monitorów – wymiary pozwalające z łatwością umieścić te głośniki w mniejszych reżyserkach, studiach masteringowych czy zaawansowanych studiach domowych przy wszystkich zaletach i możliwościach pełno pasmowego odsłuchu średniego pola.

Solidna, pokryta gumą obudowa Type 20 zawiera zaprojektowane przez nas głośniki niskotonowe o strukturze plastra miodu (7” bas i 4” środek) oraz wstęgowy driver HEDD Air Motion dla najbardziej wiernego i żywego odtwarzania wysokich częstotliwości.

Trzy moduły końcówek mocy ICEpower klasy D o mocy 300W każda pracują w sekcji wzmacniacza tych analogowych głośników. Brzmienie tych ultra-kompaktowych monitorów jest po prostu magiczne: nieskazitelne, pełne mocy i przyjemne z pełnią zalet, które oferuje system trójdrożny.

Type 20 posiadają wspaniałą czytelność środkowego pasma i oferują lepszą dynamikę oraz większą trójwymiarowość w całym spektrum. Z pasmem przenoszenia od 32 Hz do 50 kHz Type 20 poradzą sobie w każdej najbardziej złożonej i trudnej sytuacji dźwiękowej. Oferują ponadto analogowy odsłuch z możliwością cyfrowej rozbudowy na najwyższym poziomie.

Type 20 wyposażone są we wszechstronny system cyfrowy HEDD Bridge. Oprócz standardowych analogowych złączy (XLR/RCA) można zainstalować opcjonalne karty wejściowe AES3, USB2 oraz Dante i AES67 w slotach na tylnym panelu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację