Polpak

wtorek, 29 września 2020

iFi iPhono3 Black Label, przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC - zapowiedź testu
Tak się korzystnie złożyło, że do tej pory na Stereo i Kolorowo opisywałem już dwa przedwzmacniacze gramofonowe brytyjskiej firmy iFi Audio by AMR - najpierw był to pionierski model iFi iPhono (czytaj moją recenzję TUTAJ), a potem jego kolejna wersja iFi iPhono2 (czytaj TUTAJ). Miało to miejsce kolejno w 2014 roku i w 2016 roku. Aktualnie, czyli w połowie 2020 roku, iFi Audio zaproponował trzecią generację tych doskonałych przedwzmacniaczy, tym razem jednak w wersji dość ekskluzywnej albo "pięciogwiazdkowej". To iFi iPhono3 Black Label (zobacz TUTAJ), którego cena ociera się już o 5 000 PLN... 

Co istotne, nowy iFi iPhono3 skonstruowany został w oparciu o bardzo wysokiej jakości komponenty, selekcjonowane specjalnie dla iFi Audio. Jego architektura pochodzi bezpośrednio z referencyjnego phono-stage AMR PH-77 (zobacz TUTAJ). Przedwzmacniacz konfekcjonowany jest w zestawie z firmowym zasilaczem iFi iPower X o innowacyjnej technologii zasilania.

* * *

Nasze obwody przedwzmacniacza gramofonowego wykorzystują tylko najlepsze audiofilskie komponenty. Od komputerowo dobranych wzmacniaczy operacyjnych, dwubiegunowych tranzystorów wyjściowych o wysokim wzmocnieniu do kondensatorów audio Nichicon. I wiele więcej. IPhono3 Black Label brzmi doskonale. Odkryj swoje płyty na nowo.

Brak szumów
Dzięki oszałamiającej, bardzo cichej konstrukcji o poziomie 85 dB (zgodnie ze standardem Stereophile), iPhono3 Black Label jest cichy. Jeden z najcichszych stopni gramofonowych. Kropka.

Jak każdy dobry przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacnia sygnał, a nie szum. Cicha praca bez zakłóceń jest dostępna dla każdego domowego systemu audio. Zabierz go na jazdę próbną w swoim ulubionym fotelu do odsłuchu.

Dokładne wyrównanie
Precyzyjna krzywa EQ i wysoki zakres dynamiki 108dB. Twój pokój odsłuchowy staje się salą koncertową. AMR PH-77, rodzeństwo droższe o 12 000 $ z 23 krzywymi wyrównania, pozostaje wzorcem winylowym do dziś. Technologia Lickle Down zastosowana w iPhono3 Black Label oznacza, że posiada 6 najpopularniejszych krzywych stereo EQ.

Ustaw i zapomnij
Twoja wkładka została starannie wykonana. Niezależnie od tego, czy chodzi o MM, czy MC, nie ma dwóch identycznych kartridży. iPhono3 Black Label, podobnie jak AMR PH-77, z którego pochodzi, umożliwia ustawienie dokładnego obciążenia / wzmocnienia dla posiadanego wkładu. Wyciśnij każdą kroplę wydajności ze swojej cennej wkładki.

X Men
IPhono3 Black Label jest wyjątkowy. Powinien być zasilany przez coś wyjątkowego. Jest wyposażony w iPower X, najnowszą technologię zasilania. iPhono3 Black Label + iPower X = super duet.

Specyfikacja techniczna:
- Pasmo przenoszenia 10 Hz - 100 kHz (± 0,3 dB) 20 Hz - 20 kHz (± 0,2 dB)
- Zakres dynamiczny MM (36 dB):> 108 dB (A-ważony) MC (60 dB):> 106 dB (A-ważony)
- Stosunek sygnału do szumu MM (36 dB):> 85 dB (A-ważony re. 5 mV) MC (60 dB):> 85 dB (A-ważony re. 0,5 mV)
- Margines przeciążenia MM (36 dB):> 26 dB (re. 5 mV, at 1% THD) MC (60 dB):> 22 dB (re 0,5 mV, at 1% THD)
- Przesłuch <-71dB (1 kHz)
- Maksymalna niezniekształcona moc wyjściowa 7 V (obciążenie> = 600 Ω, THD <= 1%)
- Całkowite zniekształcenie harmoniczne (THD) <0,005% (MM 36dB 1 V przy obciążeniu 600R)
- Impedancja wyjściowa <100 Ω
- Napięcie wejściowe 100–240 V AC, 50/60 Hz
- Pobór mocy <5 W. Używaj z iPower X (15 V) Nie używaj żadnego innego źródła zasilania.
- Wymiary 158 x 58 x 28 mm
- Masa 268 g
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację