Polpak

środa, 25 listopada 2020

I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB, serwer muzyczny/transport plików - zapowiedź testu


Kilka dni temu na testy otrzymałem japońskie urządzenie o dość skomplikowanej nazwie: I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To serwer muzyczny/transport plików, który przeznaczony jest do bezpośredniej współpracy z zewnętrznym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, a jednocześnie może pełnić funkcję NAS (Network Attached Storage)). Albo inaczej - to sieciowy serwer audio z funkcją serwera multimediów i odtwarzaczem USB-DAC. Urządzenie to tworzy środowisko muzyczne do zgrywania i odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości.

Jego główne cechy to:
- funkcja serwera multimediów w każdej sieci,
- odtwarzacz muzyki z wbudowaną pamięcią w połączeniu z przetwornikiem USB (wewnętrzna pamieć na dysku 4 TB HDD),
- własna aplikacja „Fidata Music App” do sterowania muzyką z sieci i z serwera,
- łatwość i intuicyjność obsługi.

Obsługa i aplikacja I-O Data Soungenic są bardzo proste - w tym celu należy przyłączyć urządzenie przewodem sieciowym Ethernet na RJ-45 do routera, zaś poprzez gniazdo USB wyprowadzić sygnał na zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy. Całość, oczywiście, podłączyć do prądu. Trzeba też wcześniej pobrać firmową aplikację "Fidata Music App" na np. smartfon (pobrałem na iPhone XR). Poprzez aplikację Fidata steruje się całym urządzeniem - odtwarzaniem plików (które najpierw należy wgrać), ustawieniami, rippowaniem płyt, etc. Producent zapewnia, że lada moment udostępni rozszerzenie oprogramowania na możliwość strumieniowania muzyki poprzez serwisy streamingowe takie jak Tidal czy Spotify. To dopiero będzie bomba!

Podłączyłem I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB (firmowym przewodem Fidata USB - a jakże!) do przetwornika cyfrowo-analogowego Lampizator Amber 3 DAC, a ten z kolei przewodami symetrycznymi (Vermouth Audio Rhapsody XLR 1 m.) do wzmacniacza T+A PA 2500 R - i dalej przewodami głośnikowymi Luna Cables Gris do kolumn Piega Premium 701. Muszę szczerze przyznać, że doskonale to gra. A nawet lepiej! Z góry też uprzedzam sceptyków, że jest to zdecydowanie wyższy poziom dźwięku niźli z "komputera" czy "malinki" - i to pomimo faktu, że Soundgenic także jest w istocie "mini-komputerem z dyskiem HDD 4TB".Zasilacz nie powala audiofilskością


Ot, niepozorna czarna skrzyneczka z zieloną diodą

Ustawiam Soundgenic na stopach antywibracyjnych Rogoz-Audio BW40Na stopach antywibracyjnych Rogoz-Audio BW40


Z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Cayin iDAC-6 MKII

Tył urządzenia - połączenie z DAC-iem dokonuje się za pomocą przewodu cyfrowego USB

Tu wzmacniacz zintegrowany T+A PA 2500 R

Cały system


Dwa zrzuty ekranu iPhone XR aplikacji Fidata Music App

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację