Polpak

czwartek, 19 listopada 2020

Wzmacniacz zintegrowany YBA Genesis IA3A - zapowiedź testu


Wesoła załoga sopockiego salonu Premium Sound wczoraj odwiedziła mnie w Gdyni - zabrała już zrecenzowany wzmacniacz lampowy Feliks-Audio Arioso 300B, a jednocześnie dostarczyła wzmacniacz tranzystorowy YBA Genesis IA3A (zobacz TUTAJTUTAJ i TUTAJ). Głupio się przyznawać, ale o francuskiej marce YBA do dziś nie było mi zbyt wiele wiadomo. Warto jednak nadrobić zaległości, bo Genesis IA3A prezentuje się przepysznie!

YBA to po prostu inicjały założyciela i projektanta firmy, który nazywa się Yves Bernard André. Przedsiębiorstwo powstało w 1981 roku, więc nie jest nowicjuszem w świecie hi-fi. Firmowe motto brzmi: "Elegancja prostoty". Tak YBA pisze o sobie: "Aby dokładnie odtworzyć muzykę, potrzeba nie tylko wysokiego poziomu wiedzy, ale także zamiłowania do muzyki i zrozumienia sposobu jej wytwarzania. Wiąże się z potrzebą poruszania tych emocji, które muzyka wzbudza w nas wszystkich. I tak oprócz zamiłowania do muzyki, to dyscyplina, precyzja i cierpliwość są kluczowymi elementami filozofii, która kryje się za produktami YBA".

A teraz wracając do głównego bohatera niniejszej zapowiedzi. Wzmacniacz zintegrowany YBA Genesis IA3A należy do średnio-wyższej serii YBA nazwanej oczywiście "Genesis". Nowy wzmacniacz wyposażony został w wejście cyfrowe koaksjalne i USB (24/192 kHz) do wewnętrznego DAC-a Cirrus Logic CS4398, a także w Bluetooth do odbioru sygnałów cyfrowych z oddzielnych komponentów cyfrowych. Wszystkie wejścia cyfrowe automatycznie dostosowują się do dowolnych standardowych danych cyfrowych audio od 16 / 44,1 kHz do 24/192 kHz. Wzmacniacz wyposażono w jedno wyjście cyfrowe plus opcja wyjścia przedwzmacniacza do subwoofera, osobnego wzmacniacza mocy lub aktywnych głośników.

Przedwzmacniacz umożliwia podłączenie dwóch źródeł wejściowych RCA, przy czym wejście wideo ma opcję "bypass". Istnieje również zbalansowane wejście. Można także odłączyć zasilanie do sekcji cyfrowej IA3A w przypadku używania źródła analogowego (należy pamiętać, aby ponownie włączyć ten przełącznik, gdy używane jest dowolne wejście cyfrowe).

Dane techniczne:
Typ: wzmacniacz zintegrowany
Wyjścia audio: 1 para wyjść głośnikowych,
1 pre-out (RCA)
Moc wyjściowa:
105W @ 8 Ω na kanał
150W @ 4 Ω na kanał
Wzmocnienie: +6 dB
SNR: > 95 dB
Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 000 Hz (-0,5 dB)
THD+N: < 0.03%
Wejścia: Coaxial, USB, Bluetooth, 2 RCA, 1 XLR
DAC: Cirrus Logic CS4398
Zasilanie: Liniowe zasilanie z wysokowydajnym transformatorem UICore transformer 300VA
Kolor/ Wykończenie: Czarne aluminium z czarnym panelem akrylowym
Wymiary (W x D x H): 430 x 404 x 115 mm
Masa: 12 kg


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację