Polpak

piątek, 19 listopada 2021

Chord Anni i Chord Qutest, wzmacniacz zintegrowany/słuchawkowy i DAC - zapowiedź testu

 
Właśnie otrzymałem na testy ciekawy zestaw składający się ze wzmacniacza zintegrowanego  / słuchawkowego oraz DAC-a. To brytyjskie Chord Anni (zobacz TUTAJ) i Chord Qutest (zobacz TUTAJ). Owe urządzenia mają niewielkie gabaryty, ale reprezentują zaawansowany oraz innowacyjny poziom hi-fi. Do kompletu dystrybutor przesłał mi także specjalne stelaże/półeczki QSS (Quest System Stand - zobacz TUTAJ). Całość prezentuje się fantastycznie - a nawet bardziej!

* * *

Chord Anni to ultra-premierowy produkt Chord Electronics - dopiero co pojawił się na rynku. Wzmacniacz zdolny jest do napędzenia zarówno słuchawek jak i kompaktowych głośników. Nowy Chord Anni kontynuuje wzornictwo linii Qutest i ma te same wymiary co Chord Huei i Chord Qutest. Anni korzysta z autorskiej topologii obwodu ULTIMA oraz jest idealnie przygotowany do wykorzystania pełnego potencjału high-endowych słuchawek, kompaktowych monitorów i źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Anni oferuje niedawno zaprezentowane rozwiązanie Chord Electronics - topologię układu korekcji błędów z podwójnym sprzężeniem do przodu, niezależnie od tego, czy używa się słuchawek, czy kompaktowych kolumn. Zaawansowana technologia Anni pozwala na kontrolowanie każdego błędu obciążenia słuchawek, monitorowania i kompensowania go przez cały czas.

Urządzenie zostało wyposażone w wyjście słuchawkowe 3,5 mm, jak i ¼ cala (6,35 mm), które mogą być wykorzystywane jednocześnie, oraz wyjścia głośnikowe 4 mm na wtyk bananowy, Anni zapewnia 10 W wzmocnienia w technologii ULTIMA sterowane za pomocą zamontowanej z przodu regulacji głośności, która służy również jako przełącznik wyboru wejścia dla dwóch wejść liniowych Anni. Dwustopniowa regulacja wzmocnienia (gain) dla kolumn zapewnia dodatkową elastyczność przy wyborze kolumn głośnikowych.

Anni korzysta z tej samej, precyzyjnie wykonanej w Wielkiej Brytanii, wysokiej jakości aluminiowej obudowy, wykonanej w technologii CNC, która jest wspólna dla wszystkich produktów Chord Electronics. Wzmacniacz jest w całości zaprojektowany, skonstruowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii. Polichromatyczne kule kontrolne będące znakiem firmowym Chord Electronics regulują sterowanie mocą i wzmocnieniem, uzupełniając montowany na konsoli regulator głośności/wejściowy selektor. Anni zasilana jest z zewnętrznego zasilacza 15 V i korzysta z wyjścia 12 V DC, które może zasilać Qutest DAC i przedwzmacniacz gramofonowy Huei, gdy jest używany z nowym zasilaczem z serii Qutest (w zestawie).

Z kolei Chord Qutest w prostej linii reprezentuje rozwinięcie najbardziej przystępnego cenowo DACa Chord Electronics, 2Qute. Został skonstruowany w taki sposób, aby wyjątkowe rozwiązania technologiczne tej angielskiej firmy mogły być zastosowane w jak największej ilości urządzeń, które podłączyć można używając izolowanego gniazda USB-B, wejścia optycznego lub podwójnego koaksjalnego. Qutest włączony w nawet już starzejący się system audio doskonale zmodernizuje jego brzmienie. Na tylnym panelu znajdują się analogowe wyjścia RCA służące do połączeń ze wzmacniaczami zintegrowanymi, przedwzmacniaczami i wzmacniaczami słuchawkowymi, a także wejścia cyfrowe wysokiej rozdzielczości (do 768 kHz dual-data), pozwalające na połączenie z komponentami Chord Electronics (np. transportem CD BLU MKII).

Qutest został zaprojektowany do użycia w domowym systemie audio, jako stacjonarny DAC. Konstrukcja zasilana jest za pomocą gniazda 5 V Micro USB. Qutest oferuje wsparcie dla plików aż do 32-bit/768 kHz PCM oraz DSD 512 dostarczanych przez galwanizowane wejście USB-B, 24-bit/384 kHz PCM i DSD 128 przesyłanych przez wejście koaksjalne (BNC) oraz 24-bit/192 kHz przy użyciu wejścia optycznego Toslink. Qutest wyposażony jest w gniazdo USB klasy 2, które zostało zaizolowane w procesie galwanizacji. Osiągnięto to przy użyciu całkowicie nowej techniki, w rezultacie możliwe jest przesyłanie danych o bardzo wysokiej rozdzielczości, aż do 768 kHz. Samo wejście nie wymaga użycia sterowników w przypadku połączeń z urządzeniami działającymi na systemach iOS oraz Android, system Windows poprosi nas o zainstalowanie sterowników.

W Qutest zostały zaimplementowane najnowsze technologie FPGA i WTA (Watts Transient Aligned), dzięki czemu urządzenie ma jeszcze większy wpływ na polepszenie dźwięku, niż jego poprzednik, 2Qute. W Qutest idealnie dobrano wzmocnienia, a redukcja szumów, zakres dynamiki i długość taktowania, techniczny wskaźnik zaawansowania filtra interpolacji praktycznie podwoiły się w stosunku do poprzednika.Cztery kartoniki - Anni, Qutest i dwa razy Qutest System Stand

Anni i Qutest

Wypakowuję Anni


Anni i akcesoria w woreczku

Akcesoria dołączone do Anni - duży zasilacz, a także przejściówki umożliwiające pobór zasilania z DAC-a Qutest

DAC Qutest

Zasilacz do DAC-a
Tył DAC-a

Tył wzmacniacza - dwie pary terminali głośnikowych!

Wypakowuję standy QSS


Stand QSS


Anni na standzie QSS

A tu QutestNa standach QSS

Tył urządzeń

Z głośnikami Martin Logan Motion 35XTi

Ze słuchawkami QUAD ERA-1


Ze słuchawkami Austrian Audio Hi-X65

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację