Polpak

poniedziałek, 1 listopada 2021

Plan recenzji - listopad 2021 r.


 

Na listopad '21 przygotowałem następujące recenzje Stereo i Kolorowo:

1. Właśnie kończę opis włoskiego przedwzmacniacza gramofonowego Unison Research uPhono+ D (czytaj zapowiedź testu TUTAJ). To dość nietypowy przedwzmacniacz, bo oprócz funkcji głównej wyposażony został także w przetwornik analogowo-cyfrowy realizowany na aż trzech wyjściach cyfrowych oraz ma zainstalowany pokładowy wzmacniacz słuchawkowy, który można wykorzystywać jednie w przypadku odsłuchu płyt winylowych.2. Jeszcze pod koniec września br. sopocki salon audio Premium Sound wypożyczył mi na testy zestaw pochodzący ze Słowacji. To Canor AI 2.10 oraz Canor CD 2.10 (czytaj zapowiedź testu TUTAJ), czyli wzmacniacz hybrydowy oraz odtwarzacz płyt kompaktowych i DAC oparty o lampy elektronowe. Fantastyczny sprzęt, słucham na nim z prawdziwą przyjemnością!


3. Najnowszy streamer Auralic Altair 2.1 (zobacz TUTAJ) jest wysoce zmodernizowaną i "zapgrejdowaną" wersją modelu Altair G1. Ten strumieniowiec, DAC i przedwzmacniacz gramofonowy (!) jest od miesiąca realną podstawą mojego systemu hi-fi. Test już wkrótce!
4. Zaprzyjaźniony dystrybutor Sound Source z Warszawy na początku października wysłał mi na odsłuchy wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC-iem , czyli ATC SIA2-100 (czytaj TUTAJ). To wzmacniacz o kompaktowych rozmiarach, acz z pełnoprawnym "drivem".
5. W komplecie do powyżej wspomnianego wzmacniacza ATC otrzymałem również głośniki podstawkowe ATC SCM7 (zobacz TUTAJ) o zamkniętej konstrukcji obudowy. Jeszcze się nie zdecydowałem, czy opiszę wzmacniacz ATC razem z głośnikami ATC jako zestaw, czy też osobno.
6. Całkiem niedawno dojechały do mnie słuchawki magnetoplanarne noszące dumną nazwę QUAD ERA-1 (zobacz TUTAJ). To pierwszy i, póki co, jedyny firmowy reprezentant słuchawek QUAD, ale od razu wysokiej klasy hi-fi. Bardzo ciekawy model nauszników.
7. Mam przyjemność testować głośniki podłogowe Xavian Madre Perla w ekskluzywnym wykończeniu "Marina" (czytaj zapowiedź recenzji TUTAJ). Jak o nich pisze konstruktor - pan Roberto Barletta - "Obudowy mają organicznie zaokrąglone krawędzie, które inspirowane są naturalnymi zasadami, ale kryją w sobie wyrafinowane technologie i wysokiej klasy komponenty. Jak większość kolumn Xaviana, zapewniają doskonały wgląd w nagranie, połączone z niezwykłą muzykalnością, co przez większość słuchaczy nazywane jest naturalnością brzmienia. Wszystko to, dzięki starannie dobranym komponentom zwrotnicy z kondensatorami Mundorf na czele".
8. Od mniej więcej dwóch tygodni słucham muzyki na zestawie przedwzmacniacz i dwie końcówki mocy: NuPrime AMG PRA oraz 2 x NuPrime AMG STA (zobacz TUTAJ). Otrzymałem na testy przedwzmacniacz oraz aż dwie końcówki mocy stereo, albowiem każda z nich może pracować jako monofoniczna końcówka mocy, po uprzednim wyborze takiej opcji (na tylnym panelu AMG STA). NuPrime AMG PRA to przedwzmacniacz stereo klasy hi-end z regulacją fazy, wzmocnienia i kompensacją akustyczną. Natomiast NuPrime AMG STA to końcówka mocy stereo/mono o mocy 2 x 200 W w trybie stereo oraz aż 1 x 320 W w trybie mono.


9. Zaledwie kilka dni temu przyjechała do mnie bardzo nietypowa wkładka gramofonowa - to Ortofon 2M Black LVB 250 (zobacz TUTAJ), czyli limitowana, jubileuszowa wersja wkładki Ortofon 2M Black zaprojektowana na 250-lecie urodzin wielkiego Beethovena! Zresztą zdążyła już otrzymać prestiżową nagrodę EISA "Best Product - Phono Cartridge 2021/2022" (czytaj TUTAJ).
10. Tak prezentuje się plan minimum listopadowych recenzji Stereo i Kolorowo. Ale muszę dodać, że w tym miesiącu spodziewam się "dywanowego nalotu" dostaw wielu rozmaitych interesujących sprzętów hi-fi. Listopad jest tradycyjnym czasem, kiedy to pojawia się sporo premier, będzie więc co słuchać i opisywać na blogu. Zapraszam do lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację