RMS

MIP

Polpak

niedziela, 26 września 2021

Canor AI 2.10 oraz Canor CD 2.10, wzmacniacz hybrydowy oraz odtwarzacz CD i DAC - zapowiedź testu
Kilka zdjęć ze strony Canor AudioSłowo canor w łacinie oznacza "śpiew, pieśń", ale także "ton, głośność".

Od wielu lat bardzo interesuję się słowacką firmą Canor, ale nigdy nie miałem jej produktów u siebie na testach - a to poprzedni dystrybutor niezbyt był skłonny udostępniać sprzęt do takich odsłuchów, a to potem ja nie miałem za bardzo czasu, etc. Canor miał do mnie "wjechać" już na początku tego roku, ale nieszczęśliwie "sprawy COVID-owe" pokrzyżowały te plany. Od zeszłego roku nowym polskim dystrybutorem jest 4HiFi z Gliwic, lecz ja wypożyczyłem testowy set Canora od sopockiego salonu Premium Sound. Na odsłuchy otrzymałem zestaw Canor AI 2.10 (zobacz TUTAJ i TUTAJ) oraz Canor CD 2.10 (zobacz TUTAJ i TUTAJ), czyli wzmacniacz hybrydowy oraz odtwarzacz płyt kompaktowych i DAC oparty o lampy elektronowe.

W tym miejscu należy wspomnieć, że za działalność Canor odpowiedzialny jest inżynier Juliusz Zdenek Brezovjá, który kiedyś stworzył firmę Edgar, przez wiele lat w systemie OEM wytwarzał też elektronikę dla austriackiego Pro-Jecta. Co istotne, wszystkie wzmacniacze, przedwzmacniacze, regulatory dla gramofonów itp. powstawały i powstają niedaleko polskiej południowej granicy, w zakładzie umiejscowionym w słowackim mieście Prešov.

Wzmacniacz zintegrowany AI 2.10 firmy Canor to hybryda, która ma za zadanie łączyć to, co najlepsze z dwóch światów hi-fi - stopień przedwzmacniacza wyposażony w dwie lampy 6922 Electo-Harmonix jest zaprojektowany jak klasyczna "lampa", podczas gdy potężny wzmacniacz klasy D odpowiada za sekcję wzmacniacza mocy. Sekcja zasilająca jest specjalnie filtrowana i zamiast zasilacza impulsowego została wyposażona w zasilacz liniowy - ze względu na dobrostan i kondycję dźwięku. Zastosowano płytki produkowane autorską technologią CMT ™ (CANOR ® PCB Milling Technology). To metoda opracowana przez Canora specjalnego frezowania płytek drukowanych - została wypracowana w wyniku wieloletnich starań, aby poprawić jakość dźwięku firmowych produktów.

Odtwarzacz CD 2.10 został wyposażony w niezależny konwerter cyfrowo-analogowy Asahi Kasei Microdevices AK 4490 32-bit - oparty dodatkowo o cztery lampy elektronowe 6922 Electro-Harmonix. Odtwarzacz funkcjonuje, podobnie jak wzmacniacz AI 2.10, z wykorzystaniem autorskiej technologii CMT ™ stworzonej przez inżynierów firmy Canor. Część konwertera cyfrowo-analogowego zawiera wejście koncentryczne, optyczne i USB 2.0. Wyjścia odtwarzacza to XLR oraz wyjście cyfrowe optyczne i cyfrowe koncentryczny, a także para analogowych wyjść RCA. Innymi słowy, CD 2.10 to klasyczny odtwarzacz płyt kompaktowych na DAC AK 4490, z którego można też skorzystać wpinając zewnętrzne źródła cyfrowe, ale można też wyprowadzać cyfrowy sygnał z odtwarzacza na inny, zewnętrzny DAC.


Świeża dostawa z sopockiego Premium Sound

Odtwarzacz w kartonie

Wzmacniacz w kartonie

Najpierw uruchamiam wzmacniaczTen wyświetlacz jest fantastyczny!

Prosty, acz wyjątkowo elegancki design

Tył wzmacniacza

Do wzmacniacza dostawiam odtwarzacz
Wzornictwo klasy deluxe

Tył urządzeń

Odtwarzacz i wzmacniacz spinam przewodami symetrycznymi Kimber Kable Tonik XLR

Streamer to Rose RS150

Używam gramofonu TEAC TN-5BB

Pod zestawem Canor widać Lampizator Amber 3 DAC oraz wzmacniacz hybrydowy Pathos Classic One MKIII


Podpinam głośniki Audel Malika MkII, potem użyję Studio 16 Hertz Atcada 2,5 Signature

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację