RMS

MIP

Polpak

środa, 1 września 2021

Plan recenzji - wrzesień 2021 r.

 


Słoneczne wakacje niestety już minęły, przyszedł deszczowy wrzesień. Ale Stereo i Kolorowo nie zwalnia tempa - na ten miesiąc przewidziałem aż dziewięć testów. Oto ich szczegółowa lista.

1. Właśnie kończę testy wzmacniacza cyfrowego Trigon Exxact (zobacz zapowiedź TUTAJ). Niemiecki Trigon nie jest jeszcze zbyt znany w naszym kraju, ale jego produkty są fantastyczne. Nie inaczej jest ze wzmacniaczem Exxact.
2. Do przesyłki ze wzmacniaczem Trigon Exxact dystrybutor EIC Sp. z o.o. "dorzucił" też przewody Kimber Kable Tonik XLR (zobacz TUTAJ). Nie jest to model jakoś specjalnie drogi - koszt odcinków półmetrowych to jedynie 599 PLN, zaś metrowych - 649 PLN. Jak na standardy audiofilskie nie są wygórowane ceny. Zaś wykonanie i brzmienie pierwsza klasa!3. Jeszcze pod koniec maja br. zapowiadałem recenzję "głośników komputerowych" Audioengine A1 (czytaj TUTAJ). Bardziej precyzyjniej pisząc to głośniki bezprzewodowe Bluetooth z wbudowanym wzmacniaczem oraz wewnętrznym DAC-iem. Bardzo przyjemne kolumienki - fajnie się ich słucha!
4. W pierwszej połowie września chciałbym opublikować recenzję włoskich kolumn podłogowych Audel Malika mk2 (zobacz TUTAJ). Bardzo ciekawe głośniki z wewnętrznym systemem "żeber". A do tego niezwykle piękne!

5. W połowie sierpnia dotarły do mnie japońskie referencyjne Esoteric F-03A i Esoteric K-03XD (zobacz TUTAJ), czyli tranzystorowy wzmacniacz zintegrowany klasy A oraz odtwarzacz CD/SACD i DAC PCM/DSD/MQA. Wspaniałe sprzęty!
6. Q21 przesłał mi na odsłuchy "sieciowy wzmacniacz zintegrowany" QUAD Vena II Play (zobacz TUTAJ). Sprzęt ten obsługuje wszelkie funkcje sieciowe (przewodowo i bezprzewodowo) za pośrednictwem platformy i aplikacji DTS Play-Fi (Spotify, Tidal, HD Tracks, Deezer, Amazon Music, Napster, KKBox, Sirius XM i inne). Wyposażony został w ES9018K2M Sabre32 Reference DAC, a także łączność aptX Bluetooth. Ma także wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek typu MM. Jest też przedwzmacniacz słuchawkowy.
7. Premierowy iFi Audio ZEN Stream (zobacz TUTAJ) to "transport strumieniujący WiFi" - jak go określa sam producent. Zaaplikowano weń wydajny 64-bitowy czterordzeniowy mikroprocesor ARM Cortex, ale także dyskretne, wysokiej jakości wielowarstwowe kondensatory ceramiczne TDK C0G i cewki indukcyjne firmy Taiyo Yuden i Murata. ZEN Stream obsługuje PCM do 32-bitów/384 kHz i DSD do 11,2 MHz (DSD256) przez Wi-Fi, jak i przez kabel Ethernet
8.  HiFiMAN HE-400se (zobacz zapowiedź TUTAJ) to słuchawki z planarnymi przetwornikami. Ale koszt tych słuchawek nie przekracza 700 PLN. To jest niesamowite!


9. Vermöuth Audio Black Pearl MkII RCA (czytaj TUTAJ) to interkonekty analogowe wytwarzane na wyspie Bali (część Indonezji). To połączenie solidnego rdzenia i wielkogabarytowego przewodnika OCC owiniętego wysokiej jakości izolacją teflonową. Lubię przewody Vermöuth Audio, ich testy przeprowadzam z niekłamaną przyjemnością.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację