MIP Sp. z o.o.

Polpak

wtorek, 17 sierpnia 2021

HiFiMAN HE-400se, słuchawki planarne - zapowiedź testu

Do niedawna za tzw. planary, czyli słuchawki magnetostatyczne przychodziło płacić niemałe pieniądze - czasem był to całkiem niezły majątek! Ale, zdaje się, że te czasy bezpowrotnie się skończyły. Dziś można znaleźć całkiem sporo rozsądnych propozycji w pułapie cenowym około 1 000 - 2 000 PLN. Na blogu opisywałem już takie ciekawe konstrukcje jak np. Monoprice Monolith M1060C za 1 390 PLN Takstar HF-580 za 990 PLN czy Avantone Planar Red za 1 950 PLN. Ale to, co aktualnie wczynia dalekowschodni HiFiMAN przechodzi wszelkie granice rozsądku i ludzkie wyobrażenia! Planary za śmieszne 700 złociszy? Tak - to dzieje się naprawdę! Proszę Państwa, oto przedstawiam HiFiMAN HE-400se (zobacz TUTAJ).

* * *

HE400se to następcy popularnych HE400S w nowej, ulepszonej formie. Wysoka czułość HE400se sprawia, że słuchawki idealnie pasują do źródeł niskiego napięcia, w tym smartfonów i tabletów. Dźwięk jest bogaty i czysty, bez potrzeby stosowania zewnętrznego wzmacniacza.

Komfort wielogodzinnego słuchania, nawet gdy za oknem plus 30 stopni. HE400se to audiofilskie słuchawki otwarte, stworzone do długich sesji odsłuchowych. Ulepszony, regulowany pałąk i jeszcze mniejsza waga (tylko 390 gramów), a do tego fazowane hybrydowe nauszniki, które zwiększają wydajność. Nawet w upalne dni HE400se nie nagrzewa się i zapewnia wielogodzinny komfort użytkowania.

Technologia Stealth - Akustyczna transparentność bez zakłóceń. Specjalnie zaprojektowany magnes Stealth odgrywa w HE-400se kluczową rolę. Technologia ta, zastosowana pierwszy raz w słuchawkach SUSVARA, w przeciwieństwie do tradycyjnych magnesów, umożliwia swobodny przepływ fal dźwiękowych, radykalnie zmniejszając ich turbulencję. Cała konstrukcja jest akustycznie przezroczysta, co znacząco minimalizuje dyfrakcję fal i zapewnia szczegółowe obrazowanie oraz spójność brzmienia.

Specyfikacja techniczna
Typ: nauszne
Przetworniki: Magnetostatyczne (wstęgowe)
Konstrukcja: otwarta
Impedancja: 25 Ohm
Skuteczność: 91 dB
Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
Wtyk: 3,5 mm mini jack, adapter na 6,35 mm duży jack
Przewód do słuchawki: prawa, lewa
Masa bez kabla: 390 g
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację