MIP Sp. z o.o.

Polpak

piątek, 13 sierpnia 2021

Esoteric F-03A i Esoteric K-03XD, wzmacniacz zintegrownany i odtwarzacz CD/SACD//DAC - zapowiedź testu

 Na początku tego roku gdyński DSV (czytaj TUTAJ) został polskim dystrybutorem japońskiej firmy TEAC Corporation. Sprzęty TEAC ostatnio dość często goszczą na testach w Stereo i Kolorowo, ale TEAC Corporation to także profesjonalny TASCAM oraz high-endowy Esoteric. Dlatego jedynie kwestią czasu było to, kiedy pierwsze "esoteriki" przyjadą do mnie z DSV. I właśnie dziś dotarła bardzo duża i ciężka przesyłka (prawie 90 kg żywej wagi!) zawierająca premierowe urządzenia Esoteric. A są to: Esoteric F-03A i Esoteric K-03XD, czyli tranzystorowy wzmacniacz zintegrowany klasy A oraz odtwarzacz CD/SACD i DAC PCM/DSD/MQA (zobacz  TUTAJ i TUTAJ).

Integra Esoteric F-03A pracuje w czystej klasie A z mocą wyjściową 2 x 30 W / 8 Ω i 2 x 60 W / 4 Ω. Wzmacniacz wykonany został jako trójstopniowy, a we wzmacniaczu prądowym wykorzystano aż pięć par tranzystorów bipolarnych połączonych równolegle o wytrzymałości po 34 Amper.

Co dość nietypowe w konstrukcjach wzmacniaczy z tego przedziału cenowego, urządzenie wyposażono w korekcję barwy tonu - i to przy trzech częstotliwościach: 63 Hz, 630 Hz i 14 kHz w zakresie +/- 12 dB. Odstęp sygnału od zakłóceń wynosi 110 dB (dla wejść XLR x 2 i RCA x 4) oraz 93 dB dla gramofonu z wkładką typu MM i 75 dB dla gramofonu z wkładką MC. Urządzenie ma wbudowany separowany wzmacniacz słuchawkowy, posiada pilot zdalnego sterowania oraz wyjścia głośnikowe A/B.

Z kolei odtwarzacz/DAC Esoteric K-03XD pochodzi z nowej edycji „XD” Esoteric. Oferuje bardzo zaawansowane funkcje łącząc dwie innowacyjne technologie opracowane pierwotnie dla flagowego modelu Esoteric Grandioso K-1X: VRDS-ATLAS, superlatywny mechanizm transportu Super Audio CD oraz Master Sound Discrete DAC, zaprojektowane całkowicie przez inżynierów firmy Esoteric. Jak podaje producent: "Niesamowity zakres dynamiki i rozdzielczość osiągnięte przez te dwie technologie zapewniają ekscytującą reprodukcję symfonicznych crescendo, jednocześnie odtwarzając szerokie spektrum tonów i wiernie odtwarzając subtelne szczegóły muzyki z zapierającą dech w piersiach głębią i żywym realizmem".


Dostawa Esoteric F-03A i Esoteric K-03XD - ale już po wyjęciu z zewnętrznych pudeł transportowych; w sumie każde urządzenie zapakowane jest w aż trzy kartony (!)Wzmacniacz Esoteric F-03A w kartonie

Akcesoria Esoteric F-03A

Esoteric F-03A owinięty został w materiał ochronny


Esoteric F-03A tuż po odpakowaniu - perlista aluminiowa obudowa klasy "premium"!

Wzmacniacz ma zainstalowane 4. stalowe stopy antywibracyjne o wymyślnej konstrukcji (odtwarzacz takich stóp ma trzy) 

Stalowa stopa antywibracyjna wzmacniacza - zbliżenie


Przyklejam pod stalowe stopy antywibracyjne filcowe podkładki 3M (są w firmowym zestawie)

Pudło z odtwarzaczem Esoteric K-03XD


Odtwarzacz Esoteric K-03XD solidnie zapakowany bezpiecznie spoczywa w kartonie

Poręczne "nosidełko" do odtwarzacza! - chwyciwszy dwa skrzydła można bezpiecznie wyjąć odtwarzacz z pudła transportowego

Podwójna materiałowa ochrona odtwarzacza

Liczne kartonowe zabezpieczenia detali obudowy

Od spodu odtwarzacza zamontowano 3. stalowe stopy antywibracyjne


Wzmacniacz stoi na platformie antywibracyjnej SHUBI


Do wzmacniacza dobieram przewody głośnikowe Boaacoustic Black.sonic-13 2 x 2,5 m, ale zamieniam wtyki "bananowe" na "widełki"


Z kolei odtwarzacz Esoteric ze wzmacniaczem łączę przewodem Kimber Kable Tonik XLR 1 m.

Drugie źródło to streamer Rose RS150
Esoteric to Esoteric! (lepsze hasło opisujące tą doskonałość nie przychodzi mi do głowy)


Otwierana klapka we wzmacniaczu, a pod nią sporo regulatorów

Superlatywny mechanizm transportu Super Audio CD

Stalowa taca szuflady napędu CD


Tył wzmacniacza - cała armada gniazd

Tu zmieniłem ustawienie sprzętów Esoteric - na wzmacniaczu już nie stoi odtwarzacz K-03XD, albowiem F-03A jako "klasa A" okropnie się grzeje - lepiej mu dać przestrzeń do "oddechu"

Gramofon to oczywiście TEAC TN-5BB


Kilka zdjęć całego systemu odsłuchowego - głośniki to włoskie Audel Malika mkII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację