Polpak

piątek, 24 września 2021

AG COTSUBU by Final Audio, słuchawki bezprzewodowe - zapowiedź testuSzczerze pisząc, to nie przepadam za używaniem słuchawek dousznych. Nie lubię jak "coś" takiego siedzi mi w uchu, mam wówczas ciągłe poczucie ciała obcego, a to nie jest przyjemne. Przeszkadzające. Zdecydowanie preferuję słuchawki nauszne. Ale oto właśnie dałem się namówić na odsłuchy całkiem przyjemnych "dokanałowych". A stało to się tak: 

Kilka dni temu rozmawiałem z panem Nobumasą Mori, czyli polskim dystrybutorem m.in. japońskich firm Final Audio i Olasonic. Poinformował, że właśnie "ściąga" do Polski arcyciekawe produkty japońskiej marki AG (zapisywanej oryginalnie małymi literami "ag" - zobacz TUTAJ). AG to spółka-córka firmy Final Audio. Wytwarza słuchawki gównie skierowane na wysoce hermetyczny rynek japoński, gdzie cieszą się niesamowitym powodzeniem, są na absolutnym topie sprzedaży słuchawek konsumenckich. Najbardziej zaś aktualnie "rozchwytywanym" modelem AG jest bezprzewodowy COTSUBU (zobacz TUTAJ i TUTAJ). No i jak tu nie chcieć posłuchać takich słuchawkowych blockbusterów? Nie mogłem się powstrzymać... I to był niezły strzał, bo te słuchaweczki są rewelacyjne!

* * *

"ag" jest submarką koordynowaną przez Final Audio, czyli renomowaną japońską firmę high-end audio. Nazwa "ag' zainspirowana została archaicznym japońskim słowem "arigatakimono", co oznacza "jedyny w swoim rodzaju" (w znaczeniu "rzadki").

COTSUBU to najmniejsze i najlżejsze słuchawki douszne marki "ag". Masa jednej słuchawki to zaledwie 3,5 g! Charakteryzują się wspaniałą jakością dźwięku, połączenia oraz łatwością w użyciu. Wyposażone są w nową funkcję "automatycznego parowania" oraz tryb "jednej słuchawki", czyli możliwość słuchania na jednej słuchawce. COTSUBU to nowe kompaktowe słuchawki, które łączą w sobie świetną jakość dźwięku, połączenia oraz łatwość użycia.

Słuchawki te w swoim wykonaniu bazują na hicie z roku 2019 - słuchawkach TWS03R, są jednak ulepszone w szerokim zakresie - od funkcji podstawowych, masy i sposobu użytkowania. Bazową ofertę dwóch kolorów poszerzono o pięć nowych. Zarówno obudowa, jak i etui są ekstremalnie lekkie. Nowy niewielki korpus z z funkcją dotykową z łatwością mieści się w każdym kanale słuchowym. Słuchawki posiadają nową funkcję automatycznego parowania, które następuje natychmiast po otwarciu etui oraz tryb automatycznego przełączania na pracę na jednej słuchawce, po odłożeniu drugiej słuchawki do etui. Stabilne połączenie zapewnia mikroprocesor Qualcomm®QCC3040, a dostrajanie dźwięku zostało przeprowadzone według wysokiej jakości standardów marki Final Audio. Zrealizowano dźwięk naturalny, którego posłuchamy z przyjemnością każdego dnia.

Słuchawki COTSUBU jako słuchawki TWS są przemyślane w każdym detalu i będą wspaniałą propozycją nawet dla osób po raz pierwszy stykających się ze słuchawkami bezprzewodowymi.

Oprócz kodeków SBC i ACC słuchawki obsługują również aptX™, który ma wysoką jakość dźwięku i dużą stabilność. Słuchawki są kompatybilne z szeroką gamą modeli iPhone'a i Androida, parowanie jest łatwe. Ponadto są kompatybilne z niezależną technologią transmisji Qualcomm True Wireless Mirroring, która automatycznie przełącza się między jednostką główną a jednostką podrzędną, co daje bardziej stabilną wydajność połączenia. W porównaniu z tradycyjnym Qualcomm 🄬 TrueWireless ™ Stereo Plus (TWS Plus), który może być używany tylko w połączeniu z niektórymi ograniczonymi urządzeniami, jest kompatybilny z szerszą gamą urządzeń, w tym z iPhonem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację