RMS

MIP

Polpak

wtorek, 30 listopada 2021

TODN USB C-B, przewód cyfrowy

Kilka zdjęć ze strony AliExpress


Kilka tygodni temu zostałem właścicielem nowego iPada Air 4 (zobacz TUTAJ). Jego głównym przeznaczeniem miała być obsługa streamerów (m.in. Rose RS150 oraz Auralic Altair G2.1), ale także bieżąca eksploatacja serwisów streamingowych Tidal HiFi Plus oraz Apple Music - jak i wykorzystywanie iPada jako transportu cyfrowego poprzez przewodowe przyłączenie do różnych DAC-ów. Niestety, jakoś zupełnie przeoczyłem fakt, że najnowszy Air 4 pozbawiony jest gniazda Apple Lightning, a w zamian ma konwencjonalne gniazdo USB typu C. Przyłączenie tego iPada do gniazda cyfrowego DAC-ów przewodem Lightning USB stało się niemożliwe. Potrzebna tu jest albo specjalna przejściówka, albo przewód cyfrowy typu USB-C - USB-B (bo przecież gniazdo USB-B najczęściej jest montowane jako wejściowe w DAC-ach). I tu pojawił się problem. Okazało się, że na rynku przewodów cyfrowych kabli połączeniowych typu USB-C - USB-B jest jak na lekarstwo!

Cóż było robić w takim przypadku? Oczywiście - AliExpress! Okazało się, że Chińczycy są gotowi zapewnić co najmniej kilkanaście przewodów USB-C - USB-B. Od bardzo tanich po 2-3 PLN (w przeliczeniu) - do droższych po około 100 - 200 PLN. Zamówiłem przewód półmetrowy sygnowany jako "TODN - brand from Denmark", choć owo "Denmark" w tym wydaniu to najpewniej eufemizm. Znalazłem na AliExpres co najmniej trzy-cztery bliźniacze przewody, acz już sygnowane już innymi brandami. Ale nieważne, ważne jest to, że przewód TODN USB-C - USB-B, okazał się być wysokiej jakości. A doszedł z Chin do Gdyni w równe trzy tygodnie, kosztował w przeliczeniu około 82 PLN (wysyłka gratis, tzn. dotowana przez państwo chińskie).

Przewód TODN wykonany jest solidnie i schludnie. Zaopatrzony jest w czarny bawełniany oplot jako zewnętrzną ochronę. Wnętrze kryje cztery żyły (skrętki) z miedzi beztlenowej o czystości 6N, owinięte wspólną siatką ekranującą o ocynkowanych o oczkach. Wtyki mają aluminiowe korpusy, zaś części konektorowe pokryte są warstwą 24-karatowyego złota o grubości 5 mikronów. Nie można nazwać przewodu TODN inaczej jak rzetelnym, trwałym i estetycznym. 

Cena przewodu TODN USB-C - USB-B o długości 0,5 m. około 80-85 PLN.

Przesyłka prosto z Chin

TODN to bardzo ładny i solidny kabelek

Zaraz podłączę TODN do DAC-a Chord Qutest 

iPad Air 4 ma gniazdo ...USB-CSłuchawki Austrian Audio Hi-X65 oraz QUAD ERA-1


Z tyłu DAC-a

1 komentarz:

  1. Miałeś okazję kiedyś korzystać ze sklepu https://hamamobile.pl/lightning ? Własnie tylko tutaj mają dostępny kabel, który mnie interesuje.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację